Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Olej z konopi - najczęściej zadawane pytania

nasiona konopi i olej z nichProzdrowotne właściwości oleju konopnego doczekały się już naukowego potwierdzenia, nie da się jednak ukryć tego, że nadal mamy do czynienia z rozwiązaniem kontrowersyjnym. Wśród wielu wątpliwości, jakie rodzą się u osób, które zastanawiają się nad jego stosowaniem, kluczowe znaczenie wydaje się mieć ta, która wiąże się z najlepiej przyswajaną przez organizm dawką specyfiku.

Pytanie nie jest wcale pozbawione uzasadnienia, nie da się bowiem ukryć, że każdy z nas posiada nieco inną tolerancję na ten medykament. Zależy to między innymi od wzrostu oraz wagi, nikogo nie powinno więc zaskakiwać to, że większa masa ciała idzie w parze z większą dawką.

Wiele osób obawia się też przedawkowania oleju konopnego. Co więcej, jest w stanie zaobserwować u siebie nietypowe reakcje organizmu, które mogłyby o nim świadczyć. Tego rodzaju problem ma nieco bardziej złożony charakter, osoby po chemioterapii i radioterapii mogą bowiem odczuwać mdłości i zawroty głowy. Co więcej, czasem mogą pojawić się u nich nawet wymioty. Okazuje się jednak, że nie mówimy wcale o poważnym powodzie do zmartwienia, mamy bowiem do czynienia z naturalnym efektem pojawiającym się wówczas, gdy leczenie olejem i chemioterapia idą ze sobą w parze.

olej z konopiZmęczenie i poczucie letargu to także objawy typowe dla początku leczenia i mogą się one utrzymywać nawet przez miesiąc. Już choćby dlatego najlepiej jest zażywać olej przed snem. Jeśli wydaje się nam, że przyjęliśmy zbyt dużą dawkę oleju, nie powinniśmy panikować, mamy bowiem do czynienia z substancją, której po prostu nie można śmiertelnie przedawkować.

W przypadku nietypowych doznań warto więc dotlenić się i napić się słodkiego napoju, choć oczywiście drugie z zaleceń nie powinno być stosowane przez pacjentów zmagających się z nowotworem. Olej można też stosować w ciąży i okresie karmienia, choć decyzja taka powinna być skonsultowana z lekarzem opiekującym się kobietą. Tak samo należy postępować też w przypadku innych chorób przewlekłych.