Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Olej konopny dla osób starszych i dzieci - dawkowanie

olej konopny - dawkowaniePodawanie leczniczego oleju konopnego może w istotny sposób wpłynąć na stan zdrowia zarówno osób starszych, jak i dzieci. Jeśli jednak zależy nam na szybkich i widocznych rezultatach kuracji, powinniśmy dążyć do tego, aby uzupełnić posiadaną przez nas wiedzę odnoszącą się do dawkowania tego preparatu.

Początkowo za najlepszą uznaje się proporcję wynoszącą 1 gram oleju na 20 gram oleju kokosowego, warto przy tym zwrócić uwagę na to, aby był to tłoczony na zimno olej organiczny. Oczywiście, brak oleju kokosowego nie musi być przeszkodą nie do pokonania. Alternatywą dla niego jest między innymi oliwa z oliwek, a często także olej uzyskiwany z pestek słonecznika. Nie zaleca się jednak stosowania tych olejów, w przypadku których istnieje podejrzenie, że mogą one pochodzić z procesu produkcji żywności modyfikowanej genetycznie takich, jak choćby olej rzepakowy, czy też olej kukurydziany.

Jeszcze przed zmieszaniem obu olejów olej kokosowy powinien zostać podgrzany na niewielkim ogniu, a następnie wciągnięty do strzykawki doustnej, gdy osiągnie już płynną konsystencję. Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie go do niewielkiego słoika umieszczonego w garnku z wodą,

Olej konopny zwykle oferowany jest w strzykawkach doustnych, do oleju kokosowego należy więc dodać 1 mililitr oleju konopnego. Oba oleje należy mieszać przez kilka chwil nad małym ogniem. O tym, że mieszanka całkowicie się nasyci poinformuje nas zmiana jej koloru, ten bowiem stanie się jasnozielony. Gdy proces ten się dokona nie pozostaje nam nic innego, jak tylko napełnić strzykawkę doustną uzyskaną w ten sposób mieszaną i podawać ją osobie chorej.

Proporcje zostały opracowane w taki sposób, że nie może być mowy o „przedawkowaniu”, a organizm pacjenta powinien szybko uodpornić się na taką dawkę. Olej konopno-kokosowy powinien być podawany pacjentowi w dwóch dawkach – najpierw rano, a potem także wieczorem. Pierwsza dawka powinna być podawana przez tydzień, choć można ją zwiększyć w tym samym momencie, gdy dostrzeże się gotowość organizmu na podjęcie takiego działania.

dawkowanie oleju z konopiW drugim tygodniu, a także wówczas, gdy organizm pacjenta jest już na to gotowy, należy przygotować miksturę zbliżoną do tej, która została opisywana powyżej, z tą tylko różnicą, że proporcje powinny zostać zmienione tak, aby nie wynosiły już 1 do 20, ale 1 do 10 gramów. Również taka dawka powinna być podawana dwa razy dziennie. Jej kolejne zwiększenie jest zalecane po tygodniu, gdy jednak wymaga tego stan pacjenta, działanie takie można podjąć szybciej.

Sam olej jest substancją dość gęstą, należy więc liczyć się z tym, że zimniejsze temperatury mogą przyczynić się do trudności z wyciśnięciem go z tuby. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją, dobrym rozwiązaniem jest włożenie strzykawki do garnuszka wypełnionego gorącą wodą na kilka sekund. Już takie działanie powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.