Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Slang ziołoleczniczy i dziwne nazwy ulic dla marihuany

Slang chwastów i dziwne nazwy ulic dla marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 08/23/2021 in Prawo dotyczące marihuany

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Główny Specjalista ds.

Kiedy przeprowadziliśmy wywiad z "The Bellamy Brothers" na temat ich współpracy z dyspenserem MSO Trulieve, poznaliśmy nowe słowo kodowe oznaczające jointa. W rzeczywistości, pojawiło się ono w kilku ich piosenkach, gdzie odnosili się do "torpedy". Czy jest lepszy sposób na opisanie ręcznie zwijanego jointa, prawda? Ale ilu ludzi słuchało piosenek "The Bellamy Brothers" i nie miało pojęcia, że mówili o trawce?

Z powodu "Wojny z narkotykami", marihuana stoczyła również wojnę z uprzedzeniami. Jak oceniano cię w latach siedemdziesiątych, jeśli paliłeś trawkę? Szczerze mówiąc, niewiele osób by się tym przejęło. Ale w ciągu dziesięcioleci, wraz z zaostrzeniem kar za posiadanie, pojawiły się pewne stereotypy. A kultura konopi stała się "ukryta" dla bezpieczeństwa.

Z tej potrzeby bycia ukrytym i unikania problemów prawnych, powstał kodeks. Zapytajcie rodziców, co oznacza "420", a być może podpowiedzą wam, że ma to związek z trawką. Mogą też nie mieć pojęcia. Ale ci z nas, którzy są zanurzeni w kulturze marihuany, obchodzą to święto jak dzień święty. I reprezentuje on o wiele więcej niż tylko palenie trawki. To uznanie i symbol wolności wyboru.

Dlaczego w ciągu dziewięciu dekad prohibicji musieliśmy wymyślić tak wiele eufemizmów i kryptonimów dla marihuany? Skąd w ogóle wzięły się niektóre z najbardziej zabawnych nazw dla marihuany? Trawka pod każdą inną nazwą nadal będzie śmierdzieć, prawda? Ale niektóre z nazw dla trawki są wręcz dziwne.

Dyrektor DEA ds. narkotyków - slangowe nazwy dla trawki

Być może byłeś w stanie oszukać swoich rodziców, używając różnych kryptonimów dla marihuany. Ale jeśli chodzi o pseudonimy dla narkotyków, DEA ma honorowego doktora. Prowadzą oni coś w rodzaju biblii nazw narkotyków, która jest dostępna dla wszystkich władz w całym kraju.

Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) stale aktualizuje listę alternatywnych nazw narkotyków. Wszystkie narkotyki rekreacyjne to nie tylko marihuana. Udaremnione! Raport DEA Intelligence "Drug Slang Code Words" jest jawny. Możesz przerzucać strony z każdym pojedynczym pseudonimem dla każdej kontrolowanej substancji.

Co ciekawe, spośród wszystkich substancji kontrolowanych, od ketaminy po metę i MDMA, marihuana ma najbardziej rozbudowaną listę alternatywnych nazw. Prawdopodobnie znasz podstawowe z nich, takie jak Flower, Mary Jane, Ganja, Fattie, Nug i Devil's Lettuce. Możliwe, że słyszałeś, jak twój wujek Charlie nazywał to "Wacky Tobacky!".

Poszliśmy szukać kilku z najdziwniejszych nazw dla zioła na liście slangu DEA i próbowaliśmy dowiedzieć się, skąd pochodzą niektóre z tych nazw.

1. Alice B Toklas

Nie ma żadnych dowodów na to, że Alice B. Toklas kiedykolwiek paliła trawkę. Ani nie popierała tego. Wszystko, co mamy, to książka kucharska, którą napisała po śmierci swojej długoletniej towarzyszki, Gertrudy Stein. Toklas poznała Stein po tym, jak po trzęsieniu ziemi w San Francisco w 1906 roku przeniosła się do Paryża.

Zarówno Toklas, jak i Stein urządzały w Paryżu przyjęcia, w których uczestniczyli tacy pisarze, jak Ernest Hemingway, Paul Bowles, Thornton Wilder oraz artyści, jak Picasso i Matisse. Toklas była redaktorką, kucharką, sekretarką i towarzyszką Stein. Książka kucharska Alice B. Toklas zawiera wspaniały przepis na ciasteczka z konopiami indyjskimi.

2. Smoochy Woochy Poochy

Ta piosenka jest trochę skomplikowana, jeśli chodzi o pochodzenie. Piosenka o nazwie "Smoochy Woochy Poochy" autorstwa Vectora Hoffmana mówi o toczeniu niektórych tłuszczów i budzeniu się i pieczeniu. Piosenka została wydana w 2018 roku. Jay and Silent Bob Reboot trafił na ekrany w 2019 roku. A jeśli pamiętasz, Jay uwielbiał pucker up i uroczo nazywał swój stash "Snoochie Boochies".

3. Żółta łódź podwodna

Ten nie jest zbytnio tajemnicą Scooby-Doo. Yellow Submarine jest odmianą znaną również jako Larry OG Kush lub Lemon Larry. Jest to odmiana z przewagą Indica, znana z pobudzania kreatywności przed zapadnięciem w głęboki relaks. Podobnie jak w przypadku łodzi podwodnej, możesz zatopić się w swojej kanapie. Niektórzy twierdzą jednak, że Yellow Submarine jest wspaniała na bóle i dolegliwości.

Ale teraz zastanawiamy się nad starą piosenką Beatlesów. Być może już to rozgryźliście, ale kiedy wsłuchacie się w tekst, to bardziej niż pasuje.

4. Bobo Bush

Jedną z nazw ulic dla kokainy jest Bobo. Ale marihuana jest również nazywana Bobo Bush. Dlaczego? Nie mamy pojęcia. Ale rastafariański raper Young Shanty ma piosenkę o nazwie "Bobo Bush". Był także jednym z sędziów High Times Cannabis Cup 2020.

5. Reefer

Każdy słyszał, że marihuana nazywana jest reeferem. Ale czy wiesz, skąd właściwie pochodzi ten termin? Pochodzi on od hiszpańskiego słowa "Grifo". Jest to hiszpański slang do opisania kogoś, kto jest pod wpływem marihuany. W bezpośrednim tłumaczeniu oznacza kogoś, kto ma splątane lub wymykające się spod kontroli włosy lub sprawia wrażenie rozczochranego. Z czasem słowo to zaczęło być zapisywane jako "Greefo", a następnie "Reefer".

Dlaczego istnieje tak wiele nazw dla zioła?

Nawet jeśli medyczne i rekreacyjne używanie marihuany zostało zalegalizowane w większości amerykańskich stanów, nadal istnieje strach dla użytkowników marihuany. Czy masz przy sobie za dużo? Czy zostaniesz zatrzymany i przeszukany? Czy zarekwirują twój pojemnik, młynek lub inne akcesoria? Czy policjant pójdzie za Tobą do domu po tym, jak kupisz nowe, wspaniałe bonga w lokalnym sklepie?

Kiedy nie chcesz zostać złapany, wymyślasz różne nazwy dla trawki. To ma sens. Ale na przestrzeni dekad, pojawiło się kilka ekscytujących anagramów dla trawki. Nie żeby to pomagało, bo najwyraźniej DEA ma na oku każdą możliwą nazwę, jaką kiedykolwiek stworzono dla marihuany.

Większość slangowych określeń na zioło wskazuje na jakość lub doświadczenie palenia konkretnego szczepu. Albo różne szczepy, które dają takie same efekty psychoaktywne lub fizjologiczne. Na przykład, nazwa zawierająca słowo "airplane" oznacza, że będziesz mógł się naćpać. Albo nazwa ze słowem "giggles" jest ostrzeżeniem, że będziesz się śmiał, kiedy osiągniesz szczyt swojego haju z marihuaną wywołującą chichot.

Inne słowa kodowe dają ci wskazówkę, co szczep może zaoferować jako doświadczenie. Jeśli zobaczysz słowo Houdini, możesz spodziewać się, że na chwilę stracisz kontakt z rzeczywistością. A jeśli jesteś kimś, kto zmaga się z depresją, zespołem stresu pourazowego lub lękami, może to być dokładnie to, czego potrzebujesz, aby zrobić sobie przerwę.