Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jak pandemia wywołała boom w sprzedaży Vape?

Globalna pandemia wstrząsnęła filarami większości stref przemysłowych, w tym sektora vape, a jej długo- i krótkoterminowe konsekwencje są widoczne wszędzie. Na początku wszyscy wpadli w szał, pozostawiając swoje firmy w kompletnym chaosie. Jednak ludzie szybko przystosowali się do nowej rzeczywistości i zaczęli sobie z nią radzić, kontynuując swoją działalność online. Nie tylko wpłynęło to na sprzedaż, ale także zmieniło kształt e-handlu, jaki znamy. Kryzys nadal pozostawia trwałe ślady w branży, biorąc pod uwagę, że plaga jest wciąż na wolności. Tutaj przeanalizowaliśmy, jak ta anarchiczna epidemia wpłynęła na branżę vape i czego należy się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Nieoczekiwany boom sprzedaży podczas pandemii

Początkowo Covid-19 uderzył jak niezrozumiała burza i szybko zatrzymał cały świat, a zwłaszcza nieistotne biznesy. Ludzie musieli zwolnić się z pracy i poddać się kwarantannie przez dłuższy czas, co było ogromnym, nieprzewidywalnym ciosem dla biznesu wszelkiego rodzaju - czy to małego czy dużego. Nie można zapomnieć o przerwaniu łańcucha dostaw, co również było jednym z głównych powodów gwałtownego spadku sprzedaży. Na szczęście nie trwało to zbyt długo. I w końcu Covid-19 stał się powodem rozkwitu rynku vape.

W 2019 roku globalny rynek vape był wart 12,41 mld USD, który w ciągu jednego roku poszedł ogromnie w górę do 15,07 mld USD. Statystyki 2020 pokazały, że Covid-19 okazał się owocny dla całej branży vape, a nie szkodliwy. Na tym się nie skończy. Eksperci szacują, że w ciągu najbliższych kilku lat branża rozrośnie się o 23,8%, zwiększając swoją globalną wartość do 67,31 miliardów dolarów, co jest zdumiewającą liczbą. [1]

Teraz pytanie brzmi, jak to się stało, że pośród tej strasznej globalnej katastrofy przemysł nie tylko przetrwał, ale zdołał się rozwinąć w szybszym tempie? Oto kilka powodów, które się do tego przyczyniły:

1) Marihuana łagodzi stres związany z pandemią

Z pewnością sama pandemia jest nieznośnie stresująca, zwłaszcza dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Długa kwarantanna i strach przed śmiercionośnym wirusem dolały oliwy do ognia. Strach i niepokój ogarnął wszystkich, powodując emocjonalny wybuch u ludzi w każdym wieku. Ponadto, może wywołać bezsenność, ataki paniki i przewlekłe problemy ze zdrowiem psychicznym.

Wszystkie te problemy wywołane pandemią można leczyć, wykorzystując terapeutyczne właściwości marihuany. Zwalcza ona depresję, łagodząc okropne skutki, jakie może wywołać długa, stresująca kwarantanna. A najwspanialszym sposobem na spożywanie marihuany jest wysokiej jakości waporyzator. Sprawdź ogromną kolekcję vape w Mind Vapes, oferującą wszystkie rodzaje produktów i akcesoriów vape pod jednym dachem. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom i staw czoła wyniszczającym psychikę skutkom pandemii.

2) Wzrost handlu elektronicznego

E-handel kwitł już wcześniej, ale nie tak bardzo, jak teraz po Covid-19. Powód jest dość jasny - ludzie szybko przeniósł się z cegły i zaprawy sklepów do platform internetowych, aby utrzymać ich sprzedaży dzieje. Firmy, które już mają platformę cyfrową uaktualnione ich obecności. Popyt wzrósł wraz z dostawcami usług, co doprowadziło do sukcesu i nagłego rozkwitu branży vape.

Firmy takie jak Genco skorzystały z okazji i nie czekając na koniec kryzysu, wypuściły na rynek swoje dwa rewelacyjne produkty. Marka otrzymała pochwały, na które liczyła, a premiera okazała się ogromnym sukcesem. Nawet jeśli Covid-19 opóźnił premierę wielu innych marek, ogólny trend jest dość pozytywny.

3) Skuteczny marketing

Nawet apokalipsa nie powstrzymała marketerów przed wykorzystaniem jej jako narzędzia do sprzedaży produktów vape. Firmy skutecznie wykorzystały pandemię do celów marketingowych i zmieniły swoje strategie wokół tego popularnego tematu.

Na przykład większość z nich sprzedawała swoje produkty, zachęcając konsumentów do używania vaporizerów jako remedium na stres związany z Covid-19. Niektórzy dostarczali dodatkowe prezenty - środki odkażające, rękawiczki, maski, papiery toaletowe - aby przyciągnąć klientów. O dziwo, strategie te sprawdziły się, a firmy czerpały z nich kolosalne zyski.

Co więcej, niektóre z renomowanych firm uczyniły sposób dostawy bezpieczniejszym, aby zdobyć zaufanie klientów. Na przykład, używali body do dostarczania paczek, tak aby ludzie czuli się komfortowo kupując od nich. Ta nowa metoda marketingu jest tylko będzie się rozwijać i będzie ensnare miliony w procesie.