Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Utah otwiera pierwsze Drive-Thru dla pacjentów medycznej marihuany

Utah otwiera pierwszy Drive-Thru dla pacjentów medycznej marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 06/04/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 4 października 2020 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Ogden, Utah jest pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, które otworzyło punkt sprzedaży medycznej marihuany w systemie drive-thru, w licencjonowanym punkcie "Perfect Earth Modern Apothecary". W Salt Lake City, "Dragonfly Wellness" również oferuje usługę drive-thru dla pacjentów z medyczną marihuaną w Utah.

Jednym z udogodnień zapewnianych przez stan Utah jest to, że nieletni mogą przebywać w pojeździe, gdy dorosły pacjent medycznej marihuany odbiera zakup. W stanie Utah, medyczna marihuana jest dostępna dla pacjentów, którzy spełniają warunki zdrowotne określone w Propozycji 2, uchwalonej przez ustawodawcę stanowego. Rekreacyjne używanie marihuany pozostaje w Utah niedozwolone. Posiadanie jakiejkolwiek ilości marihuany przez niezarejestrowanego posiadacza karty medycznej marihuany będzie skutkowało sankcjami karnymi.

Drive-Thru Medical Marijuana jest wygodna, ale nie szybka dla pacjentów z Utah

Jeśli wyobrażasz sobie, że usługa drive-thru z medyczną marihuaną jest podobna do lunchu w lokalnym fast-foodzie, to tak nie jest. Dyspenserie medycznej marihuany są zobowiązane do przestrzegania ściśle określonych protokołów obsługi posiadaczy kart. Proces ten jest dokładnie przestrzegany w Perfect Earth Modern Apothecary w Ogden.

Zarejestrowani pacjenci medycznej marihuany, którzy odwiedzają licencjonowaną poradnię, muszą najpierw wejść do placówki w celu odbycia wstępnej konsultacji. Podczas konsultacji, warunki zdrowotne i objawy pacjenta zostaną zapisane w profilu pacjenta. Po zakończeniu konsultacji i wypełnieniu profilu, pacjenci mogą skorzystać z usługi drive-thru w przychodni.

Kiedy pacjent z medyczną marihuaną odwiedza punkt sprzedaży, jest zobowiązany do okazania swojej stanowej karty medycznej marihuany oraz innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem wydanego przez rząd. Pacjenci, którzy skorzystają z nowej usługi drive-thru w Ogden, będą musieli przestrzegać tych samych procedur za każdym razem, gdy będą chcieli odebrać zamówione wcześniej produkty z dyspensarium.

Zmiany w przepisach dotyczących medycznej marihuany w Utah weszły w życie w marcu 2020 r.

Przed przyjęciem HB0425 przez ustawodawcę Utah, pacjenci z medyczną marihuaną mogli uzyskać dostęp do produktów po przedstawieniu listu polecającego od dostawcy usług medycznych. Jednak od 1 marca 2020 roku, UDOH zaczął wydawać pierwsze karty medycznej marihuany dla pacjentów.

Aby zakwalifikować się do karty MMJ w stanie Utah, pacjenci muszą mieć 18 lat lub więcej lub mieć rodzica lub opiekuna w wieku powyżej 18 lat, który złoży wniosek w ich imieniu jako opiekun. Wszyscy pacjenci poniżej 21 roku życia muszą ubiegać się o specjalną zgodę Compassionate Use Board of Utah.

Bezpieczniejszy odbiór medycznej marihuany dla pacjentów w czasie kryzysu zdrowotnego Covid-19

Aby zakwalifikować się do karty medycznej marihuany w Utah, pacjenci muszą spełniać kwalifikujące warunki zdrowotne. Wymagana jest również ocena medyczna w celu sprawdzenia potencjału terapeutycznego marihuany w łagodzeniu objawów i bólu. Wielu pacjentów, którzy polegają na medycznej marihuanie w celach terapeutycznych, cierpi na schorzenia, które zwiększają ryzyko infekcji bakteryjnych lub wirusowych.

Stanowiło to problem dla pacjentów z obniżoną odpornością podczas pandemii COVID-19. Wielu z nich szukało możliwości dostawy do domu jako sposobu na zmniejszenie ryzyka infekcji. Niestety, dostawa nie jest jeszcze dostępna dla mieszkańców Utah.

Pacjenci nie mogą wysłać członka rodziny, aby odebrał zamówienie produktów medycznej marihuany z dyspensarium, chyba że ta rodzina jest wyznaczonym opiekunem dla pacjenta. Usługi drive-thru oferują teraz bezpieczniejszy sposób dla znanych, zarejestrowanych pacjentów na dostęp do medycznej marihuany bez niepotrzebnego narażania się na dalsze problemy zdrowotne.

Gdzie jeszcze można kupić medyczną marihuanę w Utah?

Pacjenci z medyczną marihuaną w Utah mogą teraz nabyć produkty w następujących miejscach i dyspenseriach:

    Beehive's Own - Salt Lake CityDragonfly Wellness - Salt Lake CityJustice Grown Utah - Salt Lake CityWholesome Therapy - West BountifulTrue North of Utah - OgdenTrue North of Utah - LoganBeehive's Own - (Salt Lake City, i druga lokalizacja planowana w Brigham City)Deseret Wellness - Park CityDeseret Wellness - ProvoCuraleaf - LindonColumbia Care - SpringvilleBloom Medicinals - Cedar CityJustice Grown Utah - St. George

Licencjonowani właściciele punktów sprzedaży medycznej marihuany muszą być właścicielami nieruchomości i budynku, w którym się znajdują. Każdy właściciel jest zobowiązany do poddania się kontroli kryminalnej i sprawdzeniu przeszłości, aby móc prowadzić autoryzowany punkt sprzedaży w stanie Utah. Istnieje również wymóg prawny dotyczący minimalnej częściowej własności przedsiębiorstwa przez mieszkańca Utah.