Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

COVID-19 odnotowuje gwałtowny wzrost sprzedaży w dyspenseriach, ponieważ pacjenci i konsumenci robią zapasy

COVID-19 widzi gwałtowny wzrost sprzedaży w dyspenseriach, ponieważ pacjenci i konsumenci robią zapasy

Posted by Marihuana Doctors on 03/17/2020 in Konsumpcja

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Ponieważ szkoły, restauracje, punkty sprzedaży detalicznej i niektóre służby państwowe w całych Stanach Zjednoczonych rozpoczęły tymczasowe zamknięcia, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa Coronavirus, czyli COVID-19, niektóre dyspensaria z marihuaną poszły w ich ślady lub ogłosiły zamiar zmiany swojego menu usług.

Amerykanie spodziewają się tygodni społecznej izolacji i kolejnych zamknięć, dlatego też legalne punkty sprzedaży marihuany w całym kraju odnotowały duży wzrost sprzedaży. Wzrost sprzedaży dotyczy zarówno osobistych wizyt w punktach sprzedaży - gdzie w weekend ustawiały się długie kolejki - jak i usług związanych z dostawą marihuany. W Kalifornii, firmy dostarczające marihuanę do celów medycznych i dla dorosłych odnotowały wzrost sprzedaży od 20 do 100 procent.

Zamiast zamykania, niektóre przychodnie ogłosiły, że zamierzają ograniczyć sprzedaż osobistą i ograniczyć swoje usługi do zamawiania z wyprzedzeniem i opcji dostawy. Inne, jak NETA Care w Brookline, Massachusetts, zdecydowały się na razie obsługiwać tylko pacjentów medycznych.

Oprócz wytycznych CDC dotyczących higieny i dystansu społecznego, możesz podjąć kroki, aby zminimalizować swoje ryzyko w tym trudnym okresie.

Marijuana Doctors rekomenduje:

    Zamówienie od legalnych usług dostawy medycznej marihuany zamiast odwiedzania sklepów detalicznych, jeśli to możliwe Zamów online, jeśli musisz odwiedzić punkt sprzedaży; rozważ noszenie jednorazowych rękawiczek i maski na twarz, jeśli jesteś w grupie, która statystycznie jest bardziej narażona na zakażenie wirusem COVID-19 (w tym osoby powyżej 65 roku życia i osoby z istniejącymi wcześniej chorobami serca, cukrzycą i chorobami płuc) Unikaj dzielenia się narzędziami do palenia medycznej marihuany, takimi jak vaporizery, fajki czy jointy. Rozważ możliwość zażywania marihuany w sposób inny niż wziewny, np. w postaci nalewek lub kapsułek, aby utrzymać płuca w jak najlepszej kondycji. Staraj się zminimalizować stres

Według firmy New Frontier Data, zajmującej się śledzeniem branży konopi indyjskich, legalny rynek marihuany w Stanach Zjednoczonych przyniósł 13,6 miliarda dolarów sprzedaży w 2019 roku, co stanowi wzrost o prawie 32 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Sześć miliardów z tych dolarów trafiło na sprzedaż marihuany medycznej, a 7,6 miliarda dolarów zostało wydane na marihuanę dla dorosłych. Zanim kryzys COVID-19 przybrał na sile, przewidywano, że legalny przemysł w USA wzrośnie o około 4 miliardy dolarów więcej w 2020 roku.

Nie wiadomo jeszcze, jak globalna pandemia wpłynie na branżę marihuany w dłuższej perspektywie, ale na razie popyt pozostaje wysoki.