Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

POC odcięte od rozwijającego się przemysłu w Kolorado

POC odcięte od rozwijającego się przemysłu w Kolorado

Posted by Nancy Moraa on 08/21/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Interesy korporacyjne i wielcy inwestorzy mają oko na kwitnący przemysł marihuany. Jednak ludzie kolorowi (POC) zastanawiają się, czy nierówności rasowe uniemożliwią im udział w nowej "gorączce zielonego złota" medycznej marihuany w całym kraju.

Według badania Cannabis Business and Employment Opportunities Study, 74,6% licencjonowanych firm zajmujących się marihuaną w granicach miast i hrabstw jest białych. 68% pracowników tych firm to również biali. Latynosi, Latynosi i Hiszpanie są właścicielami tylko 12,7% biznesów związanych z konopiami indyjskimi, a 12,1% stanowią pracownicy. Afroamerykanie są właścicielami tylko 5,6% firm z branży konopi indyjskich, a 5,9% to pracownicy.

Według danych z 2019 roku z U.S. Census Bureau, w hrabstwie Denver 30% to Latynosi lub Latynosi, 10% to Afroamerykanie, 2,8% to mieszkańcy Bliskiego Wschodu, a 0,4% to pracownicy. Nie było żadnej reprezentacji Azjatów, Indian azjatyckich, rdzennych Hawajczyków lub rdzennych Amerykanów na stanowiskach właścicielskich.

Różnice rasowe w przedsiębiorczości wpływają na społeczności i mogą ograniczać zamożność

Na podstawie tych danych łatwo jest zauważyć, że w Denver brakuje różnorodności, jeśli chodzi o przemysł marihuany. Badanie miało na celu pomóc w informowaniu o przyszłych decyzjach politycznych i zidentyfikowaniu możliwości zwalczania nierówności rasowych poprzez inicjatywy na rzecz równości społecznej i niesprawiedliwości społecznej.

Według raportu z badania, różnice rasowe istniejące wśród pracowników przemysłu marihuany w Denver są istotną przyczyną braku możliwości zaangażowania się mniejszości. Ale nie tylko stan Kolorado doświadcza (i zauważa) różnice rasowe, które mają wpływ na wydawanie licencji na biznes związany z konopiami indyjskimi. Ostatnio burmistrz Lightfoot z Chicago zajęła się tym problemem w swoim okręgu wyborczym.

Kiedy właściciele POC otrzymują wsparcie, aby otworzyć biznes związany z konopiami indyjskimi, mają tendencję do wybierania lokalizacji, które służą ich lokalnej społeczności. Pojawia się efekt fali. Więcej sklepów w dzielnicach zamieszkałych przez większość etniczną stwarza możliwości zatrudnienia dla LKP.

Pieniądze z podatków wygenerowane w tych obszarach mogą proporcjonalnie przyczynić się do edukacji i projektów rozwoju społeczności. To dobrze, że istnieje równa reprezentacja w przemyśle konopi. I aby korzyści z sektora marihuany medycznej i/lub dla dorosłych przynosiły korzyści wszystkim obywatelom.

Jakie są bariery wejścia dla POC Cannapreneur?

Istnieją różne powody, dla których osoby kolorowe nie mają dostępu do możliwości w branży konopi indyjskich. Według przeprowadzonych badań, 56,9% oceniło szansę na posiadanie własności jako "słabą", 76,9% stwierdziło, że brakuje im kapitału. 52,9% respondentów oceniło szansę na zatrudnienie w przemyśle marihuany w Denver jako "dobrą", podczas gdy 70,3% podało niskie wynagrodzenie za pracę na poziomie podstawowym jako najbardziej znaczącą przeszkodę w zaangażowaniu się.

Według raportu ACLU, czarnoskórzy ludzie są prawdopodobnie aresztowani za posiadanie marihuany w Kolorado. Eksperci branżowi twierdzą, że brak różnorodności na rynku legalnej marihuany może przyczynić się do tego trendu.

"Wschodzący przemysł legalnej marihuany jest w przeważającej większości własnością białych i zdominowany przez białych. Zapewnia dobry dostęp do białych klientów" - powiedział Keith Humphreys, psycholog i profesor badający politykę narkotykową na Uniwersytecie Stanforda,

"Jedną z możliwości jest to, że nielegalny rynek składa się w nieproporcjonalnie dużym stopniu z ludzi kolorowych. Dotyczy to zarówno kupujących, jak i sprzedających." dodaje Keith. Jednak ta statystyka jest trudna do udowodnienia, ponieważ amerykańscy czarni i brązowoskórzy obywatele mają ponad 4-krotnie wyższy wskaźnik aresztowań pod zarzutem posiadania marihuany na własny użytek.

Problem równości społecznej

Kiedy marihuana do celów rekreacyjnych została zalegalizowana w 2014 roku w Kolorado, kwestia równości społecznej nigdy nie została uwzględniona w przepisach. Po prostu założono, że najbardziej wykwalifikowani przedsiębiorcy będą ubiegać się o licencje na prowadzenie działalności związanej z konopiami indyjskimi i działalnością pomocniczą i je otrzymają.

Podczas wirtualnego sympozjum na temat różnorodności, Jason White, dyrektor ds. marketingu Curaleaf, stwierdził, że przemysł konopi nie został celowo stworzony, aby wykluczyć osoby kolorowe. Zamiast tego, po prostu ukształtował się poprzez "systemowe wykluczenie". Oznacza to ciasną sieć w przeważającej mierze białych ludzi, która wyrosła dzięki uprzejmości osobistych relacji.

Jason White wezwał również liderów do zwrócenia uwagi na ludzi wokół nich. Powinni oni skupić się na tworzeniu sposobów dla społeczności kolorowych, aby prosperować z branży po latach prześladowań.

Denver bada sposoby na rozszerzenie przemysłu marihuany poprzez przyznawanie nowych licencji dla dyspenserów i oferowanie ulepszonych usług i produktów. Urzędnicy mają również nadzieję skoncentrować swoją energię na sprawiedliwości społecznej i zapewnić więcej możliwości tworzenia różnorodności. Oznacza to pracę nad finansowaniem i zasobami inwestycyjnymi dla właścicieli firm POC, którzy chcą wejść na rynek marihuany w Kolorado.