Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Gdzie są ośrodki konopi indyjskich należące do czarnych właścicieli?

Gdzie są czarne dyspensaria z konopiami indyjskimi?

Posted by Lori Ann Reese on 07/19/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 20 lipca 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Podobnie jak większość Ameryki, przemysł marihuany ma problem z uprzedzeniami rasowymi. Przeciwko czarnym i brązowym przedsiębiorcom, którzy chcą wejść na zalegalizowany rynek marihuany, często ustawiane są stosy. Reforma polityki narkotykowej i dekryminalizacja w wielu stanach jest krokiem w kierunku zakończenia systemowego rasizmu. Jednak decyzje o przyznaniu licencji oraz lokalizacje, w których dyspensaria są zatwierdzane (i w których społecznościach) stanowią kolejną przeszkodę dla brązowych i czarnych właścicieli firm. Dlaczego więc nie ma więcej czarnych sklepów z marihuaną?

Niezależnie od tego, czy jest to nieświadome czy celowe uprzedzenie, istnieje znacząca niedoreprezentacja widocznych mniejszości w nowo powstałym amerykańskim przemyśle marihuany. Z trzydziestoma trzema stanami zalegalizowanymi dla marihuany medycznej i/lub dla dorosłych (rekreacyjnej) i krajowym rynkiem ponad 55 milionów konsumentów używających marihuany, jest to ogromna szansa biznesowa, z której niektórzy przedsiębiorcy są wykluczeni. Ze względu na kolor skóry.

Wyzwania stojące przed czarnymi i brązowymi przedsiębiorcami z branży konopi indyjskich

Jeden z pierwszych i najlepszych artykułów, który dotyczył uprzedzeń rasowych w przemyśle konopi, został napisany przez Amandę Chicago Lewis dla Buzz Feed, 16 marca 2016 roku.

W artykule "America's White's Only Weed Boom" Lewis przedstawia fascynujące doświadczenia z pierwszej osoby młodego czarnego mężczyzny. Chciał on pracować w przemyśle konopi indyjskich i został wykluczony z możliwości kariery na kwitnącym rynku trawki w Kolorado. Z powodu dwóch wcześniejszych wyroków skazujących za przestępstwa związane z użytkiem osobistym. Unique Henderson miał przy sobie mniej niż 1/8 marihuany podczas każdego incydentu z organami ścigania w Oklahomie.

"Nieliczni czarni ludzie, którzy zdołali założyć biznesy związane z konopiami indyjskimi lub ubiegać się o licencje, czasami byli przedmiotem dyskryminacji ze strony organów ścigania. Za nimi podąża piętno, że czarni ludzie, którzy sprzedają trawkę, są niebezpiecznymi przestępcami, a biali ludzie, którzy robią to samo, są głupimi hipisami." - Amanda Chicago Lewis (Buzz Feed)

Niewiele badań i statystyk istnieje na temat uprzedzeń rasowych w amerykańskim przemyśle marihuany. Brązowi i czarnoskórzy Amerykanie są w gorszej sytuacji z powodu innego rażącego uprzedzenia, które jest znane; są oni aresztowani ponad 4x częściej niż obywatele rasy kaukaskiej za zarzuty związane z narkotykami.

The Sentencing Project stworzył infografikę "Racial Disparity", która pokazuje, jak duży jest to problem w Ameryce. Podkreśla ona różne poziomy dyskryminacji, z jaką spotykają się czarnoskórzy i brązowoskórzy Amerykanie.

Wykluczenie czarnych Amerykanów z "szybko rozwijającego się" przemysłu marihuany może mieć negatywny wpływ na czarne społeczności i utrwalić cykl ubóstwa w wielu obszarach Stanów Zjednoczonych. Niedawny raport z The Economic Policy Institute "State of Working America Wages 2019" wskazał, że nierówność płac między czarnymi i białymi gospodarstwami domowymi wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich 20 lat.

Przepisy licencyjne i regulacyjne dotyczące równości społecznej istnieją: Nie działają

Dostęp do rosnącego rynku marihuany w Stanach Zjednoczonych jest tak naprawdę związany z Bogactwem. Od możliwości inwestowania w biznes jako właściciel uprawy, przetwórstwa, produkcji lub detalicznego punktu sprzedaży, po branże pomocnicze związane z marihuaną w transporcie, pakowaniu i innych rozwijających się przedsięwzięciach, czarnoskórzy i brązowoskórzy Amerykanie są wykluczani.

Aby prowadzić udany biznes związany z marihuaną, musisz zdobyć doświadczenie w branży. Jest to kolejny obszar, w którym pasywne lub celowe uprzedzenia przy zatrudnianiu zamykają drzwi możliwości dla czarnych Amerykanów.

Rasizm utrudnia czarnym Amerykanom wejście do branży konopi indyjskich

W niektórych stanach większość licencji na sprzedaż detaliczną wydawana jest białym właścicielom firm i przeznaczona na sprzedaż detaliczną w dzielnicach zamieszkałych głównie przez białą klasę średnią i wyższą. Widoczne brązowe lub czarnoskóre mniejszości mogą nie być preferencyjnie zatrudniane na stanowiskach obsługi klienta konopi indyjskich. Na wartościowych stanowiskach początkowych jako sprzedawcy, kierowcy dostaw lub kierownicy dyspensarni.

Jeśli czarnoskórzy Amerykanie aspirują do awansu w branży konopi jako inwestorzy biznesowi, właściciele lub na stanowiskach pomocniczych w korporacjach, muszą zdobyć doświadczenie na poziomie podstawowym. Jest to szansa, której odmawia się im z powodu uprzedzeń lub uprzedzeń związanych z aresztowaniem, które ich wykluczają. W większości przypadków, ponieważ zarówno prawo stanowe, jak i polityka dyspensera, mogą zabraniać zatrudniania kogoś z przeszłością kryminalną.

Możecie zobaczyć, dlaczego czuje się to jak "nie-wygrana" dla czarnych Amerykanów. Uznając te przeszkody na drodze do wejścia do przemysłu konopi, wiele stanów dodało przepisy "sprawiedliwości społecznej". Podczas gdy wiele stanów używa systemu loterii, aby wybrać wykwalifikowanych operatorów biznesowych do uzyskania licencji, pewien procent tych licencji (w stanach sprawiedliwości społecznej) jest zarezerwowany dla widocznych właścicieli firm należących do mniejszości.

I to brzmi dobrze na papierze. Ale rzeczywistość jest taka, że czarnoskórzy i brązowoskórzy przedsiębiorcy napotykają na przeszkody na każdym poziomie spełniania kryteriów wymaganych do bycia właścicielem firmy. Może to być oskarżenie o posiadanie narkotyków na własny użytek w młodości. Może to być również brak dostępu do funduszy kapitałowych i inwestorów oraz uprzedzenia ze strony kredytodawców. Albo ze strony właścicieli nieruchomości komercyjnych, którzy mogą mieć podwójne uprzedzenia wobec czarnych właścicieli firm i wynajmowania lokali na działalność detaliczną lub pomocniczą związaną z konopiami indyjskimi.

Jak możesz wesprzeć czarne i brązowe biznesy z konopiami indyjskimi?

Cannaclusive i AlmostConsulting stworzyły bazę danych zweryfikowanych indywidualnie biznesów konopi należących do mniejszości, aby pomóc konsumentom w znalezieniu (i wspieraniu) sklepów i dostawców usług pomocniczych, którzy są kolorowi (POC). Właściciele firm należących do mniejszości są zaproszeni do zarejestrowania się w bazie danych.

W czasach, gdy #BlackLivesMatter i ruch przeciwko dyskryminacji ze względu na kolor skóry jest w szczytowej formie, jest to dobry moment, aby rozważyć wsparcie dla właścicieli czarnych biznesów i opowiedzieć się za ustawodawstwem dotyczącym sprawiedliwości społecznej w swoim stanie, jeśli nie jest ono jeszcze dostępne.