Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

5 zagrożeń dla zdrowia związanych z wysoką mocą marihuany

5 zagrożeń zdrowotnych związanych z wysoką mocą marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 12/01/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

To jest w sekcji komentarzy konopi indyjskich popularnych Reddit wątki. Ludzie porównują notatki na temat różnych szczepów i ich efektów. Komentarze na temat smaku (flawonoidy) i zapachu (terpeny) są częścią kultury konopi. Ludzie pasjonują się swoim ulubionym ziołem i naturalnym lekarstwem. Ale zobaczysz też wiele komentarzy na temat siły działania. Ponieważ marihuana o wysokiej potencji oferuje przewagę "więcej korzyści".

To, jak silny jest szczep, czyni go bardziej pożądanym. A ponieważ silne odmiany są bardziej popularne, cena tych odmian w sklepach jest odzwierciedlona. Jeśli chcesz "dobrego towaru", będziesz musiał za niego zapłacić. Czy wiesz, że od 1970 do 2017 roku, średnia mocy odmian marihuany wynosiła 14%? Nastąpił 25% wzrost w mocy marihuany dostępnej dla dorosłych i pacjentów. Dziś średnia moc wynosi od 18% do 20%. Nietrudno jest znaleźć apteki sprzedające marihuanę z dużo wyższą zawartością THC.

Do tego dochodzą jeszcze koncentraty. Według danych Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA), koncentraty są bardzo mocne. W tej chwili stężone produkty na bazie rozpuszczalnika zawierają średnio od 54% do 69% THC. Niektóre testowane przez NIDA miały moc przekraczającą 80% THC. Podczas gdy ekstrakty bez rozpuszczalnika miały średnio od 39% do 60% THC.

Ponieważ nie istnieją długoterminowe badania nad codziennym stosowaniem marihuany u ludzi, trudno jest przewidzieć ryzyko, jakie może nieść ze sobą wysoka moc marihuany. Wraz ze wzrostem legalnego użycia i coraz większymi mocami, nowe dane sugerują, że istnieje poważne ryzyko, którego należy być świadomym.

Czy państwa mają maksymalne limity mocy dla marihuany?

Obecnie jest osiemnaście (18) stanów, które zalegalizowały marihuanę do użytku dorosłych. Licencje na sprzedaż wszystkich produktów, w tym drażetek, nalewek, surowego kwiatu (pączków), kremów, vapów i ekstraktów, są wydawane w placówkach rekreacyjnych.

W 2020 roku sprzedaż marihuany wyniosła ponad 20 miliardów dolarów. W chwili pisania tego tekstu, tylko stan Vermont nałożył limit na moc marihuany. W Vermont, kwiat lub surowa marihuana jest ograniczona do 30% THC. Koncentraty są ograniczone do 60%.

Jest kilka stanów, które rozważają zmiany w swoich przepisach dotyczących marihuany. I dyskutują nad wprowadzeniem limitu zawartości medycznej i dorosłej marihuany. Kolorado doświadczyło wzrostu liczby hospitalizacji z powodu zatrucia marihuaną. 15% limitu THC. Inne stany, takie jak Floryda i Waszyngton, również aktywnie prowadzą badania. Jak również nowe prawa, które mogą ograniczyć moc THC w sprzedaży.

Ustawodawcy muszą rozważyć wpływ limitu mocy na legalną marihuanę sprzedawaną przez dyspenserów. Jeśli narzucą ograniczenie w celu ochrony zdrowia publicznego, mogą skłonić mieszkańców do kupowania marihuany nielegalnie. A jedną z korzyści legalizacji dla stanów jest ograniczenie karteli i nielegalnej dystrybucji marihuany.

Istnieją również obawy dotyczące długotrwałego używania marihuany i rozwoju tolerancji na THC. Badania kliniczne dowiodły, że THC z czasem staje się mniej skuteczne. Oznacza to, że naturalnie wymaga większej dawki, aby osiągnąć te same efekty psychoaktywne i fizjologiczne. Prowadzi to użytkowników do zwiększania mocy produktów z konopi indyjskich, zwłaszcza w przypadku pacjentów stosujących je w celu łagodzenia objawów.

Długotrwałe stosowanie marihuany o wysokiej mocy jest problemem medycznym

Społeczność medyczna nie posiada wystarczających informacji, aby stwierdzić "ile to za dużo", jeśli chodzi o marihuanę. Istnieje jednak wiele danych, które pokazują, że marihuana może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, jeśli jest nadużywana. Zwłaszcza przy wyższych poziomach mocy.

Istnieje pięć problemów medycznych, o których powinien wiedzieć każdy, kto używa marihuany:

1. Uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego i zwiększone ryzyko zawału serca

Niektóre badania wykazały, że kannabinoidy podnoszą tętno spoczynkowe. Marihuana powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei sprawia, że serce bije szybciej. I pracuje o wiele ciężej. Dla niektórych osób nie jest to powód do zmartwień. Dla kogoś z chorobami serca lub z historią udaru czy ataku serca, może to zagrażać życiu.

W innych badaniach medycznych sugeruje się, że ryzyko zawału serca jest wyższe po paleniu marihuany. I że może to zwiększyć długoterminowy wskaźnik przedwczesnej śmierci u pacjentów, którzy wcześniej mieli atak serca lub udar.

Nowe badanie opublikowane w 2021 r. sugeruje również, że wzrost liczby ataków serca u pacjentów poniżej czterdziestego (40) roku życia wzrósł wśród osób, które nadużywają marihuany rekreacyjnie.

2. Marihuana o wysokiej mocy może zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych pięciokrotnie

Naukowcy wzięli dane z Narodowego Badania Epidemiologicznego nad Alkoholem i Powiązanymi Warunkami. I odkryli wspólny czynnik wśród pacjentów, którzy rozwinęli psychozy i zaburzenia nastroju, takie jak depresja i lęk.

Badanie wykazało, że nadużywanie nikotyny, alkoholu i marihuany było bardziej powszechne wśród osób z diagnozą psychiatryczną. Jest to jednak scenariusz typu "kura i jajko". Naukowcy nie są pewni, czy osoby z niezdiagnozowanymi zaburzeniami sięgają po narkotyki, aby samemu radzić sobie z objawami. Czy też nadużywanie narkotyków przyczyniło się do rozwoju zaburzeń psychicznych.

3. Obniżenie funkcji poznawczych i utrata pamięci

To jest zabawne na dużym ekranie. Na przykład: "Stary, gdzie jest mój samochód?". Ale w prawdziwym życiu, utrata pamięci i funkcjonowania poznawczego nie jest wszystko, że zabawne. Codzienne używanie marihuany o wysokiej mocy ma kumulatywny, negatywny wpływ.

Kiedy nadużywana jest rekreacyjnie, wysoka moc marihuana może uczynić cię głupim. Ale jak dotąd, badania nie są pewne, czy ten spadek poznawczy jest kumulatywny. Albo czy marihuana nadal powoduje utratę pamięci i upośledzenie funkcjonowania mózgu. Nawet po zaprzestaniu jej używania.

Nowy artykuł został właśnie opublikowany w Experimental and Clinical Psychopharmacology. Naukowcy sugerują, że regularne używanie marihuany może wpływać na twoje związki. Może też obniżać twoją inteligencję emocjonalną. Marihuana może upośledzać twoją zdolność do rozpoznawania sygnałów emocjonalnych i stanów (nastroju) osób z twojego otoczenia.

4. Potencjalne przedawkowanie i toksyczność konopi indyjskich o wysokiej mocy

Istnieje mit, że nie można przedawkować marihuany. Ale z medycznego punktu widzenia nie jest to prawdą. Skupiamy się na narkotykach opioidowych i ich potencjale przedawkowania, ponieważ cały czas jest o nich głośno w wiadomościach. Podobnie jak zgony z powodu przedawkowania innych substancji, takich jak metamfetamina.

Kiedy porównuje się wskaźniki toksyczności konopi indyjskich z innymi substancjami kontrolowanymi, liczby są zdecydowanie niższe. Na przykład, w 2020 r. było 93 331 zgonów z powodu przedawkowania opioidów. Zgony związane z opioidami wzrosły o 54% w 2020 roku w samym Kolorado. Strona średni wiek pacjenta z przedawkowaniem opioidów wynosi trzydzieści dziewięć lat.

Historycznie rzecz biorąc, liczba przypadków zatrucia konopiami indyjskimi, które wymagały hospitalizacji, była niska. Ale było to przed legalizacją marihuany w 38 stanach. I przed ogromnym wzrostem używania marihuany w 2020 roku. Spowodowany w dużej mierze, jak niektórzy uważają, przez kryzys zdrowotny Covid-19.

Wraz ze wzrostem legalnej dostępności marihuany dla dorosłych, rośnie niepokój o zdrowie. Pacjenci z kartą medyczną mają plan leczenia nadzorowany przez lekarza. I wymagają minimum jednej rocznej kontroli medycznej, aby odnowić swoją kartę. W tym czasie lekarz sprawdza ważne informacje o stanie zdrowia, takie jak leki na receptę i objawy.

Bez regularnego nadzoru medycznego, konsumenci mogą nie znać objawów toksyczności konopi. Mogą też nie rozumieć, w jaki sposób tolerancja na konopie może wzrastać z czasem. Ważne jest, aby mieć świadomość, że przedawkowanie konopi jest możliwe. A wraz z nim, niekomfortowe tymczasowe objawy i możliwe długoterminowe zagrożenia dla zdrowia.

Czytaj: "Skąpstwo i trawka: You Can Overdose (Sort Of."

5. Konflikty z lekami na receptę

Czy bierzesz leki na receptę? Jeśli używasz marihuany rekreacyjnie, powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. A jeśli ta rozmowa z lekarzem rodzinnym jest niezręczna, poproś dostawcę telemedycznego o poufny przegląd.

Niewiele osób wie, że konopie indyjskie mogą być przeciwwskazane w przypadku wielu leków na receptę, co oznacza, że mogą powodować konflikt lub zmieniać sposób działania tych leków. A nawet kannabidiol (CBD) może powodować problemy z lekami na receptę.

Według Harvard HealthWspólne recepty, które wchodzą w negatywne interakcje z kannabinoidami (w tym CBD) to:

  • Benzodiazepiny (Xanax, Ativan i podobne leki)
  • Leki przeciwhistaminowe (bez recepty lub na receptę)
  • Leki sercowo-naczyniowe (Eliquis, Pradaxa, Heparin, Xarelto i inne)
  • Leki na cukrzycę (Metformina)
  • Środki uspokajające (Ambien lub Lunesta)
  • Leki przeciwlękowe (Librium)
  • Leki przeciwbólowe (Codeine, Percocet, i Vicodin)
  • Leki na zgagę (Prilosec)

Regularne używanie marihuany może zmniejszyć skuteczność niektórych leków. Może to nasilić objawy, a w niektórych przypadkach spowodować incydent zagrażający życiu. W niektórych badaniach, marihuana w połączeniu z lekami zwiększała działanie leku, co może również pogorszyć efekty uboczne leków na receptę.

Czy to oznacza, że nie mogę używać marihuany?

W porównaniu z wieloma rodzajami leków przeciwbólowych wydawanych na receptę, takich jak opioidy, marihuana wydaje się być bezpieczną opcją dla pacjentów. Jeśli są stosowane jako część planu leczenia nadzorowanego przez lekarza. Nie oznacza to jednak, że jest ona pozbawiona potencjalnych skutków ubocznych i zagrożeń dla zdrowia.

Możesz, ale nie musisz być w stanie bezpiecznie używać marihuany do celów leczniczych lub rekreacyjnych. Tylko ty i twój lekarz możecie podjąć taką decyzję. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że wszelkie negatywne skutki uboczne codziennego stosowania marihuany są spotęgowane, gdy używasz produktów o wyższej zawartości THC.

Jedną z korzyści płynących z posiadania karty medycznej jest to, że wyrabia ona nawyk regularnych wizyt u lekarza. Objawy i warunki zdrowotne mogą się szybko zmieniać. Jeśli regularnie używasz koncentratów, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Zgłaszaj wszelkie zmiany w objawach, których możesz doświadczyć.

Jeśli dopiero zaczynasz stosować marihuanę w celach medycznych, mniej znaczy więcej - eksperymentuj, wypróbowując najpierw produkty o najniższej mocy THC. Wybór odpowiedniej odmiany (odmian) jest ważny, ale równie ważne jest określenie najniższej zawartości THC, której potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele związane z dobrym samopoczuciem. Chroń swoje zdrowie. Zmniejsz swoje ryzyko.