Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Sprzedaż medycznej marihuany w PA jest rekordowo wysoka

Sprzedaż medycznej marihuany w PA jest rekordowo wysoka

Posted by Nancy Moraa on 08/19/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Program Medycznej Marihuany w Pensylwanii staje się bardzo popularny, a w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotował ogromny wzrost. Dzieje się tak z powodu efektu przeciwlękowego COVID-19 i kilku korzystnych zmian w przepisach dotyczących marihuany.

Punkty sprzedaży marihuany odnotowały wzrost liczby pacjentów o ponad 70%. Jest to wzrost z 70.000 pacjentów tygodniowo w lutym do 120.000 pacjentów tygodniowo w sierpniu tego roku. Sprzedaż detaliczna również gwałtownie wzrosła. Według Departamentu Zdrowia, odpowiedzialnego za program MMJ, dyspensaria sprzedały więcej marihuany niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

W tym okresie odnotowano sprzedaż 385 milionów dolarów w legalnych produktach z konopi indyjskich z 89 dyspensariatów w stanie. Od momentu wprowadzenia marihuany w stanie dwa lata temu, do lutego, sprzedaż wyniosła około 400 milionów dolarów. Ale obecnie sprzedaż jest większa niż cokolwiek, co kiedykolwiek zostało zarejestrowane. Obecnie w regionie pięciu hrabstw działa 27 dyspensariatów medycznej marihuany.

Istnieją trzy powody, dla których medyczna marihuana w Pensylwanii jest na rekordowo wysokim poziomie:

1. Umiarkowany do ciężkiego lęku

"Program ma się dobrze", powiedział Chris Woods, dyrektor generalny Terrapin Care Station, producenta i przetwórcy marihuany w Clinton County. "Trudno nie wyciągnąć korelacji z COVID-19. W niespokojnych czasach, marihuana jest lekiem, który wydaje się pomagać ludziom w radzeniu sobie z niepokojem."

Lęk jest jednym z najczęstszych powodów, dla których pacjenci otrzymują państwową kartę medycznej marihuany. W tych trudnych czasach, gdzie panuje bezrobocie, brak dostępu do niektórych usług i wiele nietypowych rzeczy się dzieje, poziom lęku może być wysoki. I zaburzać codzienne życie, gdy objawy są umiarkowane do ciężkich.

W przeszłości pacjenci musieli się natrudzić, aby znaleźć odpowiedniego lekarza zajmującego się medyczną marihuaną, który napisze rekomendację dla legalnej marihuany, a następnie udać się do gabinetu lekarskiego w celu uzyskania oceny stanu zdrowia na podstawie karty medycznej marihuany w Pensylwanii. Dzięki telemedycynie, wszystko odbywa się teraz elektronicznie, a więcej pacjentów z lękami zapisuje się do programu MMJ w Pensylwanii.

Pacjenci są teraz w stanie otrzymać swoją kartę marihuany pocztą i złożyć zamówienie telefonicznie. Odbiory od strony ulicy również okazały się bardzo wygodne i szybkie dla wszystkich pacjentów z konopiami indyjskimi.

2. Leczenie przewlekłego bólu za pomocą medycznej marihuany

Wielu pacjentów stosujących medyczną marihuanę używa jej, ponieważ cierpi na przewlekły ból spowodowany istniejącymi schorzeniami. Zapalenie, reumatyzm i wiele innych schorzeń z niekończącym się bólem może być złagodzone dzięki marihuanie.

Naukowcy byli zajęci, aby uzyskać więcej zrozumienia na temat tego narkotyku. Pensylwania była pierwszym stanem, który wprowadził do prawa przepisy dotyczące badań nad lekiem. Pierwszy w kraju program badań nad medyczną marihuaną został uruchomiony w Filadelfii w maju, jak twierdzą urzędnicy państwowi.

Skupi się on częściowo na wpływie marihuany na jakość życia pacjentów. Pacjenci ci muszą cierpieć na jedną lub więcej z 23 kwalifikujących się "poważnych chorób" wymaganych do otrzymania leku w Pensylwanii.

3. Stres pourazowy

Ludzie spędzają więcej czasu w domu, ponieważ "większość z nich jest bezrobotna i zestresowana". To stwierdzenie jest, według Jeffa Smitha, który raportuje o kwestiach prawnych i regulacyjnych dla Marijuana Business Daily. Większość z nich musi jeszcze dostosować się do nowej normalności, ponieważ byli tak przyzwyczajeni do życia, jakie znali przed COVID-19.

"Dla tych, którzy byli bez pracy, wielu z nich otrzymywało 600 dolarów tygodniowo zwiększonego zasiłku dla bezrobotnych. Część z tych pieniędzy poszła na zakup marihuany." mówi Smith.

Pensylwania pozostaje jednym z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się rynków medycznej marihuany w kraju. Oczekuje się, że sprzedaż osiągnie 1 miliard dolarów rocznie w ciągu trzech lub czterech lat.

Ze względu na deficyt budżetowy, na który wpływ ma COVID-19, niektórzy Republikanie w stanie stają się bardziej skłonni do legalizacji marihuany do użytku rekreacyjnego dla dorosłych. Obecnie 230.000 Pensylwańczyków jest zarejestrowanych i posiada karty, ale oczekuje się, że liczba ta wzrośnie.