Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

NIH przyznaje UCLA 3,9 miliona dolarów na badania nad THC, terpenami i leczeniem bólu

NIH przyznaje UCLA $3.9M na badania nad THC, terpenami i leczeniem bólu

Posted by Marihuana Doctors on 03/24/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

National Institutes of Health (NIH) przyznał badaczowi konopi z UCLA 3,9 miliona dolarów na zbadanie, czy terpeny konopi same w sobie, lub w połączeniu z THC, mogą pomóc w zmniejszeniu zapotrzebowania pacjentów na opioidy w leczeniu bólu. Dotacja, przyznana przez NIH's National Center for Complementary and Integrative Health, będzie przyznawana przez okres pięciu lat na finansowanie zespołu kierowanego przez profesora psychiatrii i nauk biobehawioralnych w szkole medycznej UCLA, Ziva Cooper.

Dr Cooper i jej zespół zbadają dwa powszechnie występujące terpeny konopi, mircen i b-kariofilen, aby ustalić, czy mogą one przynieść pacjentom ulgę w bólu zarówno same, jak i w połączeniu z THC. Zasadniczo, zespół będzie zbierał kontrolowane placebo dane na temat tego, co jest powszechnie znane jako "efekt świty" - teorii, że kannabinoidy takie jak THC i CBD, wraz ze związkami aromatycznymi znanymi jako terpeny, działają lepiej razem niż osobno.

Terpen myrcene jest anegdotycznie kojarzony z uspokajającymi i uśmierzającymi ból właściwościami marihuany, a b-kariofilen został wcześniej zauważony jako zmniejszający ból i stan zapalny w modelach zwierzęcych. Terpeny mogą również łagodzić niektóre z negatywnych skutków THC, takich jak paranoja.

Przez dziesięciolecia prohibicja marihuany w Stanach Zjednoczonych sprawiała, że badania nad medyczną marihuaną były notorycznie utrudniane. Jednak w miarę jak medyczna marihuana staje się legalna na poziomie poszczególnych stanów, naukowcy coraz częściej uzyskują zgodę na nowe badania i mają dostęp do rośliny w celach badawczych.

Cooper, który pełni funkcję dyrektora badawczego UCLA's Cannabis Research Initiative, otrzymał również grant w wysokości 3,5 miliona dolarów w 2019 roku, aby zbadać, w jaki sposób uśmierzające ból działanie kannabinoidów może wpływać inaczej na mężczyzn i kobiety.