Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czy Pro MMJ Kandydaci mogą zlikwidować TX Sen.Cornyn?

Czy kandydaci Pro MMJ mogą odsunąć TX Sen.Cornyn?

Posted by Nancy Moraa on 08/18/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Dwóch teksańskich kandydatów Demokratów bierze udział w wyścigu o obalenie anty-marihuanowego Senatora Stanów Zjednoczonych Johna Cornyna (R-TX) w listopadzie tego roku. W gorącej debacie, która odbyła się jakiś czas temu, obaj kandydaci dyskutowali o swoim poparciu dla legalizacji marihuany i reformy polityki wymiaru sprawiedliwości.

Royce West, jeden z kandydatów, który jest również senatorem stanowym, omówił projekt ustawy legalizacyjnej, który złożył w zeszłym roku. Stwierdził, że istnieją dwie dysproporcje rasowe w egzekwowaniu zakazu, co skutkuje masowym uwięzieniem. West popiera reformę prawną marihuany w Teksasie oraz legalizację medycznej marihuany, rozszerzając zakres kwalifikujących się do niej schorzeń.

Kandydaci poruszają kwestię uprzedzeń rasowych i uwięzienia za pomocą marihuany w Teksasie

"W związku z przeludnieniem więzień, większość więźniów to Afroamerykanie," powiedział. "Musimy się upewnić, że te małe wykroczenia, takie jak posiadanie narkotyków, nie trafiają do więzienia, abyśmy mogli utrzymać więzienia dostępne dla zatwardziałych przestępców".

Oświadczenie to zostało poparte przez MJ Hegar, weterana wojskowego, który dalej powiedział, że obecny zakaz posiadania marihuany był opłacalny tylko dla karteli narkotykowych.

"Jestem absolutnie za legalizacją marihuany. Myślę, że powinniśmy usunąć z rejestru tych, którzy zostali za to uwięzieni. I myślę, że mamy problem masowego uwięzienia, nie tylko w marihuanie, ale na całym świecie," powiedziała. "Jesteśmy jednym z najbardziej uwięzionych krajów na świecie i nie jest to coś, z czego jestem bardzo dumna...".

Podczas gdy inne stany zmierzają w kierunku dekryminalizacji zarzutów dotyczących marihuany, Teksas zajął 1 miejsce w aresztowaniach dotyczących marihuany w 2018 roku. W 2016 roku 98% aresztowań narkotykowych dotyczyło ilości na użytek własny w Teksasie. Obecna kara za posiadanie marihuany < 2 uncji w Teksasie wynosi do 180 dni w więzieniu i 2000 $ grzywny (plus koszty prawne).

Sprywatyzowane więzienia utrzymują maksymalną pojemność dla zysków?

Jedną z krytycznych opinii na temat każdego stanu, w którym istnieje sprywatyzowany system więziennictwa, jest fakt, że statystycznie koreluje on z wyższymi niż przeciętne wskaźnikami uwięzienia. Przypadek? Wojna z narkotykami drastycznie zwiększyła liczbę aresztowań, co spowodowało przeciążenie państwowych aresztów i więzień. Wtedy prywatyzacja stała się opcją w niektórych stanach.

Dzięki modelowi "zysk za więzienie", liczba aresztowań nadal utrzymuje więzienia na maksymalnym poziomie. Według The Sentencing Project, 1 na 12 Amerykanów był osadzony w prywatnym więzieniu w 2016 roku. Wzrost o 47% od 2000 roku.

Według stanu na czerwiec 2020 roku, Ameryka nadal jest światowym liderem, jeśli chodzi o wskaźniki uwięzienia. Według danych Statistica, obecnie 2, 121,600 Amerykanów odbywa karę pozbawienia wolności. Na drugim miejscu pod względem liczby więźniów znajdują się Chiny z populacją 1 710 000 więźniów. Numerem trzy na liście jest Brazylia, z 773 151 uwięzionymi obywatelami.

Spośród krajów G20, tylko Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Indie, Meksyk i Turcja znalazły się w pierwszej dwudziestce listy najwyższych światowych wskaźników uwięzienia.

Niskie przestępstwa związane z marihuaną i argument za masowym usuwaniem wyroków w Teksasie

Dwaj kandydaci rywalizowali w wyborach 14 lipca po gorących prawyborach Demokratów w marcu. Co powinno się stać z niskimi poziomami przestępstw związanych z marihuaną, jeśli zioło zostanie zalegalizowane?

"Nie sądzę, że powinniśmy wcześniej zwalniać więźniów, którzy popełnili przestępstwa z użyciem przemocy, ale uważam, że jeśli marihuana była czynnikiem komplikującym ich wyrok, to tak, powinniśmy spojrzeć na to jako na reformę systemową" - powiedział Hegar.

West powiedział, że "jeśli to jedyne przestępstwo, za które siedzą w więzieniu, to tak, powinni zostać uwolnieni".

"Rzeczywistość jest taka, że ich rekordy powinny zostać usunięte. Prowadziłem wysiłek expunction tutaj w stanie Teksas," powiedział. "Również pieczętowanie rekordów. Powinniśmy to zrobić, ponieważ wiemy, co wpływ posiadania rekordu jest - nie mogą dostać pracy, nie mogą dostać mieszkania. Te problemy zazwyczaj idą za nimi, więc musimy je usunąć, wypuścić ich, usunąć je, a następnie pomóc im być w stanie stać się funkcjonalnym obywatelem."

Na koniec moderator poprosił parę o podniesienie ręki, jeśli używali marihuany. Obaj podnieśli ręce, ale żaden z nich nie chciał o tym mówić, a West określił to jako "młodzieńczą niedyskrecję". Kto mógłby zapomnieć oświadczenie prezydenta Clintona, że próbował, ale "nie wdychał", kiedy został wprowadzony do marihuany w college'u.

Obaj kandydaci są w tyle za Cornynem, według kwietniowych sondaży. Jeśli któryś z nich wygra, będą duże szanse na kompleksowe reformy w Senacie, który do tej pory unikał poparcia dla ustawodawstwa dotyczącego marihuany.

Czy Teksas jest gotowy na bardziej integracyjny program medycznej marihuany? Wyniki głosowania w listopadzie 2020 r. dadzą odpowiedź.