Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czy mogę kupić medyczną marihuanę poza stanem rodzinnym?

Czy mogę kupić medyczną marihuanę poza moim rodzinnym stanem?

Posted by Marihuana Doctors on 11/06/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 4 stycznia 2020 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Większość osób posiadających kartę medycznej marihuany musi od czasu do czasu wyjeżdżać poza granice swojego stanu. W końcu pacjenci z medyczną marihuaną wyjeżdżają do pracy, odwiedzają bliskich i wyjeżdżają na wakacje, jak wszyscy inni. Ale ponieważ przepisy dotyczące marihuany różnią się w poszczególnych stanach, trudno jest określić, jak należy leczyć się poza stanem.

Sprawy komplikują się szczególnie, gdy musisz kupić nowy lek w innym stanie. Nie każdy stan, który akceptuje karty medycznej marihuany z innych stanów, zezwala posiadaczowi karty na zakup leków.

Oznacza to jednak, że niektóre stany zezwalają na zakup leków z marihuany przez nierezydentów. Przyjrzyjmy się tym stanom i dowiedzmy się, co powinieneś wiedzieć jako pacjent medycznej marihuany.

Używanie marihuany rekreacyjnej a medycznej

Korzystając z poniższej listy stanów, warto wiedzieć, jaka jest różnica między rekreacyjnym używaniem marihuany a używaniem marihuany medycznej. Pod względem prawnym mogą one być zupełnie różne.

Stany, które zezwalają na rekreacyjne używanie marihuany, zezwalają na używanie jej w celu uzyskania haju każdemu, kto ukończył 21 lat. Często traktują marihuanę jak alkohol, narzucając standardowe przepisy, aby zniechęcić do jej nadużywania. Pacjenci powyżej 21 roku życia, którzy odwiedzają te stany, mogą kupować leki, ale jeśli masz pod opieką nieletniego pacjenta, powinieneś przeprowadzić dodatkowe badania.

Stany oferujące medyczną marihuanę mają program, który pozwala pacjentom cierpiącym na określone schorzenia na uzyskanie ulgi. Wiele stanów oferujących marihuanę rekreacyjną posiada również programy medyczne, ale nie każdy stan oferujący marihuanę medyczną pozwala na jej rekreacyjne używanie.

Co to jest zasada wzajemności?

Wzajemność oznacza, że dany stan akceptuje rejestracje na medyczną marihuanę z innych stanów. Zezwala to na różne rzeczy w różnych stanach. W zależności od tego, gdzie się wybierasz, możesz mieć prawo tylko do posiadania leków lub zarówno do ich posiadania, jak i kupowania.

Oto, co musisz wiedzieć, odwiedzając następujące stany.

Przepisy dotyczące wzajemności na Alasce

  Wymagania dotyczące zakupu: - Alaska zezwala na rekreacyjne używanie marihuany, więc produkty z niej mogą kupić osoby powyżej 21 roku życia. Dyspensaria nie akceptują kart spoza stanu w przypadku zakupów medycznych. Rodzaje sprzedawanych leków: Możesz kupić prawie każdy produkt rekreacyjny o sprawdzonej jakości. Limity posiadania: Turyści mogą posiadać przy sobie do jednej uncji marihuany. Inne kwestie do rozważenia: Mieszkańcy Alaski mogą posiadać do czterech uncji leku w domu.

Wzajemność prawna w Kalifornii

  Wymagania dotyczące zakupu: Jako stan rekreacyjny, Kalifornia zezwala osobom powyżej 21 roku życia na zakup marihuany w punktach sprzedaży. Nie uznaje pozastanowych identyfikatorów medycznych, więc nie możesz dokonywać zakupów medycznych. Rodzaje sprzedawanych leków: Dyspensaria w Kalifornii sprzedają każdy produkt z marihuany zatwierdzony w testach jakości. Limity posiadania: Jednorazowo możesz posiadać do ośmiu uncji marihuany. Inne kwestie do rozważenia: ASA uważa Kalifornię za stan o najbezpieczniejszym dostępie do medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Przepisy obowiązujące w Kolorado

  Wymagania dotyczące zakupu: Chociaż Kolorado nie uznaje pozastanowych kart uprawniających do zakupu leków, osoby powyżej 21 roku życia mogą kupować produkty z marihuaną. Rodzaje sprzedawanych leków: Możesz kupić każdy rodzaj marihuany, który przeszedł kontrolę jakości. Limity posiadania: Kolorado pozwoli Ci posiadać do dwóch uncji marihuany. Inne kwestie do rozważenia: Nie możesz palić ani palić w miejscach publicznych.

Przepisy dotyczące wzajemności na Hawajach

  Wymagania dotyczące zakupu: W 2018 r. pacjenci spoza stanu mogą kupić medyczną marihuanę po zarejestrowaniu się w urzędzie stanowym. Rodzaje sprzedawanych leków: Dyspensaria na Hawajach mogą sprzedawać szczepy i koncentraty. Limity posiadania: Hawaje zezwalają na posiadanie czterech uncji marihuany w ciągu 15 dni i ośmiu uncji w ciągu 30 dni. Inne kwestie do rozważenia: Wiele aspektów przepisów dotyczących medycznej marihuany na Hawajach jest wciąż przedmiotem dyskusji.

Przepisy dotyczące wzajemnego uznawania w Maine

  Wymagania dotyczące zakupu: Maine zezwala na sprzedaż medycznej marihuany, a wkrótce będzie oferować sprzedaż rekreacyjną. Członkowie programu stanowego oraz osoby spoza stanu, które dopełnią odpowiednich formalności, mogą posiadać i kupować medyczną marihuanę. Rodzaje sprzedawanych leków: W aptekach w Maine można znaleźć każdy lek na bazie marihuany wyprodukowany w legalnym zakładzie. Limity posiadania: Pacjenci odwiedzający mogą posiadać do dwóch i pół uncji trawki. Inne kwestie do rozważenia: Ponieważ prawo rekreacyjne weszło w życie na początku 2017 r., dyspensaria wciąż przygotowują się do jego przestrzegania.

Przepisy o wzajemności w Michigan

  Wymagania dotyczące zakupu: Michigan zezwala wyłącznie na zakup medyczny. Rodzaje sprzedawanych leków: Pacjenci mogą kupić zarówno wziewną, jak i niewdychalną marihuanę. Limity posiadania: Możesz posiadać do dwóch i pół uncji leku na raz. Inne kwestie do rozważenia: Każde miasto w Michigan może zadecydować o zezwoleniu na prowadzenie sklepów, więc dostęp zależy od miejsca, do którego się udajesz.

Przepisy dotyczące wzajemności w Nevadzie

  Wymagania dotyczące zakupu: W Nevadzie można kupić zarówno marihuanę rekreacyjną, jak i medyczną. Tylko pacjenci poniżej 21 roku życia muszą się więc martwić o przyniesienie swojej karty. Rodzaje sprzedawanych leków: Dyspensaria w Nevadzie sprzedają każdy produkt z marihuany wyprodukowany w bezpiecznym i wysokiej jakości zakładzie. Limity posiadania: Użytkownicy marihuany mogą posiadać do dwóch i pół uncji drażetek i innych produktów z dodatkiem marihuany lub do jednej uncji suszu. Inne kwestie do rozważenia: W Nevadzie nie można używać marihuany w miejscach publicznych.

Przepisy o wzajemnym uznawaniu w Oregonie

  Wymagania dotyczące zakupu: Oregon nie uznaje kart medycznych od nierezydentów, ale wiele hrabstw zezwala na sprzedaż rekreacyjną. Rodzaje sprzedawanych leków: Dyspensaria sprzedają wszelkie skontrolowane i zatwierdzone produkty z konopi indyjskich. Limity posiadania: Pacjenci mogą posiadać jednorazowo do 24 uncji marihuany nadającej się do użytku. Inne kwestie do rozważenia: Każde hrabstwo określa swoje prawo dotyczące marihuany, więc niektóre z nich będą sprzedawać marihuanę rekreacyjną, a inne nie.

Przepisy Waszyngtonu dotyczące wzajemności

  Wymagania dotyczące zakupu: Waszyngton zezwala na rekreacyjny zakup marihuany, ale nie akceptuje pozastanowych licencji. Rodzaje sprzedawanych leków: Pacjenci mogą otrzymać każdy rodzaj leku o sprawdzonej jakości. Limity posiadania: Możesz posiadać do 24 uncji trawki w domu i do jednej uncji osobiście. Inne kwestie do rozważenia: Pacjenci nie mogą zażywać narkotyków w miejscach publicznych.

Wyrusz w podróż po informacje o medycznej marihuanie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z medyczną marihuaną, czy używasz jej do leczenia objawów od lat, zawsze przyda ci się aktualna wiedza na temat sceny związanej z medyczną marihuaną.

Wybierasz się na wakacje? Przeczytaj nasz wpis na blogu o turystyce marihuanowej, aby uzyskać wskazówki dotyczące leczenia i korzystania z marihuany. Aby uzyskać więcej informacji na temat stanów przyjaznych marihuanie, prześledź aktualny stan prawny w zakresie marihuany na naszych stronach poświęconych stanom legalnym i nielegalnym.

Masz inne pytania? Lekarz specjalizujący się w marihuanie może udzielić odpowiedzi lub skierować Cię do kogoś, kto je zna.