Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Oregon, gdzie "wszystko dozwolone" ma problemy z uprawą

Oregon, gdzie "wszystko jest dozwolone" ma problemy z uprawą

Posted by Lori Ann Reese on 10/18/2021 in Oregon

Zaktualizowano 22 listopada 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Kiedy myślisz o stanach, które są postępowe w kwestii alternatywnych leków, czy Oregon przychodzi Ci na myśl? Stany takie jak Kolorado i Kalifornia kradną światło reflektorów, jeśli chodzi o legalizację i dekryminalizację.

Ale Oregon rozpoczął drogę do dekryminalizacji marihuany wcześniej. W rzeczywistości, medyczna marihuana jest legalna w tym stanie od 1998 roku. A adult-use (rekreacyjna) jest legalnie dostępna od 2014 roku.

Uprawa marihuany w domu jest legalna od 2015 roku. Dorośli w wieku 21 lat lub starsi mogą posiadać do 6 roślin. Ale muszą zarejestrować się w stanie, aby uzyskać uprawnienia do uprawy w domu. A osoby, które uprawiają w domu mogą posiadać do dwudziestu czterech (24) uncji marihuany.

Od siedmiu lat w Oregonie dostępne są licencje dla komercyjnych hodowców marihuany. I wydaje się, że system działa dobrze. Z jednym wyjątkiem. W stanie Oregon jest więcej nielicencjonowanych i nielegalnych hodowców niż licencjonowanych kultywatorów. I nie mówimy tu o facecie, który ma 12 roślin w garażu, zamiast sześciu.

Możesz być zadając sobie pytanie, dlaczego każda gmina w Oregonie będzie brzmieć poważny alarm awaryjny z powodu nielegalnych hodowców. Bo zazwyczaj, nielicencjonowanych hodowców się złapać, a następnie zamknąć. Ale w hrabstwie Oregon, liczba nielegalnych hodowców jest tak wysoka, że poprosili o pomoc z Gwardii Narodowej do regulowania ich "rosnąć nieszczęścia".

Ludzie zastanawiają się, co tak naprawdę dzieje się w Oregonie, że ma nielegalnych operacji wzrostu kiełkujących szybciej niż mogą je zamknąć.

Oregon nie zalegalizował wszystkich narkotyków: Zdekryminalizował używanie na własny użytek

Ustawodawcy w OR uważają, że obywatele mają "prawo do wypróbowania" każdego rodzaju leku. Oznacza to, że jeśli cierpisz na schorzenie, które zaburza jakość twojego życia (np. przewlekły ból), nikt nie powinien stać pomiędzy tobą a medycyną alternatywną. Takiej, która może pomóc radzić sobie z objawami lepiej niż konwencjonalne leki.

W tym celu, w grudniu 2020 roku, Oregon stał się pierwszym amerykańskim stanem, który zdekryminalizował wszystkie narkotyki. Oznacza to, że posiadanie heroiny, kokainy, pejotlu, metamfetaminy lub innych narkotyków nie jest przestępstwem w Oregonie.

Nie oznacza to jednak, że wolno Ci produkować lub posiadać duże ilości jakiegokolwiek narkotyku. Konkretnie, przepisy stwierdziły, że ilości do użytku osobistego nie spowodują oskarżenia o narkotyki. Oznacza to, że mała ilość substancji kontrolowanej, nie stworzy stałego rekordu z wykroczeniem lub oskarżeniem o przestępstwo. Wystarczy mandat w wysokości 100 dolarów.

Istnieje błędne przekonanie, że Oregon w zasadzie zalegalizował wszystkie substancje kontrolowane lub narkotyki dla dorosłych. Tak nie jest. Stan postanowił przestać osadzać obywateli w więzieniach za ilości na własny użytek. Pieniądze przeznaczone na dochodzenie i procesy sądowe, a także koszty uwięzienia przeznaczono na lepsze cele. Na przykład na programy uzależnień od narkotyków.

Być może myślisz, że to dlatego kartele zdecydowały się na założenie sklepu w Oregonie. Ale przepisy dekryminalizacyjne odnoszą się tylko do posiadania niewielkich ilości. Ilości do użytku osobistego w Oregon's Measure 110 zostały zdefiniowane. A produkcja, dystrybucja lub nielegalna sprzedaż jakiejkolwiek substancji kontrolowanej jest nadal przestępstwem w Oregonie.

Zabawne fakty

Kampania "Yes on Measure 110" w Oregonie została w rzeczywistości sfinansowana przez Drug Policy Alliance (Nowy Jork). Ta sama grupa poparła legalizację marihuany dla dorosłych w Oregonie w 2014 roku.

Kosztowało to prawie 4 miliony dolarów, aby zebrać wymagane podpisy, które umieściły Measure 110 na karcie wyborczej w Oregonie. The Chan Zuckerberg Initiative (Mark Zuckerberg z Facebooka) przekazał 500 000 dolarów. The Chan Zuckerberg Initiative wspierała również działania wyborcze dotyczące marihuany w Kalifornii.

Nielegalne uprawy w hrabstwie Oregon

Problem nie istnieje w całym stanie. Jeszcze. Ponieważ po rozpoczęciu walki z nielegalnymi uprawami, prawdopodobnie przeniosą się one do innych regionów Oregonu. Bo to jest to, co nielicencjonowane operacje wzrostu zrobić.

Policja może zamknąć operację uprawy, ale są szanse, że jest to tylko jeden z wielu posiadanych przez tę samą osobę lub grupę ludzi. Jeden zostaje zamknięty, inny otwiera się. Tylko w miesiącu wrześniu 2021 roku, było ponad 100 nielegalnych operacji uprawy odkrytych w hrabstwie Oregon, OR.

Skala nielegalnych upraw w hrabstwie Oregon również nie jest mała. Według artykułu udostępnionego przez Oregon Public Broadcasting (OPB), naloty na uprawy konopi indyjskich w południowym Oregonie produkują duże ilości zioła.

W październiku 2021 r. policja dokonała nalotu na jedną nielegalną uprawę w Oregonie. Przechwycono 17.500 roślin i ponad dwie tony przetworzonego pączka marihuany. Inny nalot na początku października zamknął duży nielegalny grow-op na świeżym powietrzu i skonfiskował 3,900 funtów pączków. Operacja była obsadzona przez dwudziestu sześciu pracowników migrujących.

(Canva)

Słabe egzekwowanie prawa na niektórych obszarach pozwoliło kartelom na wkroczenie do akcji

Podczas gdy niektóre z nielegalnych operacji uprawy w południowym Oregonie są rozpoczęte przez lokalnych mieszkańców, nie jest to największy problem. Kartele przestępcze przeniosły się do słabo zaludnionych obszarów południowego Oregonu. Regiony, które mają skąpe egzekwowanie prawa, jak również.

Oregon Public Broadcasting poinformował, że wiosną 2020 roku setki karteli założyły sklepy w południowym Oregonie. Liczby te pomagają zapewnić, że kartele przynoszą zyski, nawet jeśli stracą kilka lokalizacji dla organów ścigania.

Południowy Oregon graniczy z regionem Kalifornii znanym jako "zielony trójkąt". Można się domyślić, co jest głównym towarem eksportowym z tego regionu Kalifornii. Marihuana! Problemem dla nielegalnych hodowców jest to, że Kalifornia ma środki egzekwowania prawa, aby szukać i niszczyć. Stan Oregon nie ma takich możliwości.

Jackson i Josephine hrabstwa w Oregonie, są bezpośrednio na północ od legendarnego Trinity, Mendocino, i Humboldt hrabstw w Kalifornii. To tam uprawia się większość kalifornijskiej marihuany.

Popyt na marihuanę poza OR: Śladami dystrybucji marihuany

Twoja pierwsza myśl może być taka, że popyt na marihuanę w Oregonie przewyższa podaż. Dlaczego w przeciwnym razie stan ten przyciągałby tak wielu nielegalnych hodowców? A jeśli myślisz, że marihuana musi być droga w Oregonie, to nie jest tak. Oregon jest jednym z najtańszych stanów w Ameryce, jeśli chodzi o zakup marihuany w punktach sprzedaży.

Nielicencjonowane i przestępcze plantacje, które pojawiają się w całym południowym Oregonie, eksportują marihuanę poza stan na czarny rynek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kartele zaopatrują producentów produktów z konopi w innych stanach.

Ilość marihuany nielegalnie produkowanej i wysyłanej z Oregonu jest oszałamiająca. Podczas gdy dystrybutorzy na czarnym rynku mają skuteczne sieci sprzedaży surowego bud konopi do konsumentów, może to być mniej lukratywne. Kartele mogą zaopatrywać przetwórców w tanią trawkę. Producenci, którzy tworzą produkty takie jak vapes, edibles, napoje na bazie konopi i nalewki.

Delta-8 pochodząca z konopi jest legalna w niektórych stanach. Ale jest również obecnie zakazany lub ograniczony w 19 stanach. Ale popyt na Delta-8 eksplodował. Podczas gdy rząd federalny zamyka się w celu uregulowania lub zakazania półsyntetycznego produktu pochodzącego z konopi.

Tony marihuany są nielegalnie produkowane w tym stanie. Dokąd to wszystko zmierza? To ważne pytanie, ponieważ legalne uprawy nie mogą sprzedawać marihuany firmom w innym stanie. Przekroczenie granicy stanu z marihuaną jest przestępstwem. Nawet pomiędzy regionami, które zalegalizowały rekreacyjną trawkę.

Ale trzeba się zastanowić, gdzie trafia cała nielegalna trawka uprawiana w OR. Zwłaszcza, że stan nie ma problemu z podażą i popytem przez legalnych dostawców.

Featured Image: Canva