Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Teksańczycy popierają używanie przez dorosłych według nowego sondażu

Teksańczycy popierają używanie przez dorosłych według nowego sondażu

Posted by Lori Ann Reese on 11/24/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wyobraź sobie, jak frustrujące jest bycie pacjentem, który kwalifikuje się do medycznej marihuany. A wszystkie otaczające cię stany zalegalizowały programy medycznej marihuany. Gdzie pacjenci mogą odwiedzić punkt sprzedaży i kupić produkty z marihuany.

Jest więcej niż kilka stanów, które nie mają zalegalizowanych programów medycznej marihuany. Niektóre z tych stanów to Kansas, Nebraska, Wyoming i Idaho. I jest jeszcze Teksas. Centrum kwitnącej gospodarki i populacji liczącej nieco ponad 29 milionów ludzi.

Kapitanowie przemysłu przenieśli się i uczynili Teksas domem z wielu powodów. Pogoda i brak podatku państwowego są dwa wielkie powody, aby żyć w Teksasie. Jednakże, jeśli chodzi o reformę prawa dotyczącego marihuany i medycznej marihuany? Teksas otrzymuje ocenę D-.

W wielu hrabstwach w Teksasie, nadal można zamknąć cię w więzieniu (i wyrzucić klucz) za posiadanie osobistych ilości marihuany. A program medycznej marihuany? Jest on realizowany wyłącznie na receptę, realizowaną przez apteki, z maksymalnym poziomem 1% THC w stosowanych produktach z konopi. I to już nie wystarcza, ponieważ Teksańczycy popierają program dla dorosłych.

Za północną granicą Teksasu, znajduje się kraina dostępnej dla pacjentów medycznej marihuany. Wszędzie znajdują się punkty sprzedaży ze wszystkimi odmianami, mocami i rodzajami produktów (w tym również w formie doustnej). Oklahoma nie zalegalizowała marihuany dla dorosłych (jeszcze). Ale jeśli tak się stanie, może spodziewać się wzrostu turystyki ze strony sfrustrowanych Teksańczyków.

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że Teksas stworzy lepszy program medycznej marihuany? Presja jest duża, ponieważ opinie się zmieniły. Nowa ankieta pokazuje, że Teksańczycy z pokolenia GenX i Millennials chcą czegoś więcej niż tylko dobrego programu MMJ. Chcą zalegalizowanego użytku rekreacyjnego.

Texas Low-THC w porównaniu do średniej krajowej

To może cię zaskoczyć, ale Teksas jest konserwatywnym stanem. I generalnie nie podąża za tłumem, jeśli chodzi o kulturę, politykę i ustawodawstwo. Na pewno słyszeliście powiedzenie "Nie zadzieraj z Teksasem". Kryje się za nim bunt i duch, który jest unikalny dla tego stanu.

W tej chwili pozostało tylko osiem stanów, które nie zalegalizowały medycznej marihuany. Niektóre z nich mają mniej przyjazne prawo dotyczące niskich dawek THC. Ale 1%? To maksymalna moc marihuany, jaką można przepisać pacjentowi w Teksasie. I tu jest haczyk: może być trudno znaleźć lekarza, który przepisze ci produkty o maksymalnym stężeniu 1% THC. Ponieważ musisz potwierdzić, że potrzebujesz maksymalnej dostępnej mocy.

Nie, nie żartujemy. A jak ten 1% limit na potencję ma się do średniej w innych stanach w całym kraju? W marcu 2020 r. opublikowano badania, które wykazały, że średnia moc leczniczej marihuany wynosi >19,2%. A w przypadku stanów, w których używa się jej dla dorosłych, średnia moc wynosiła >21%.

Badanie, "Mapowanie siły działania marihuany w programach medycznych i rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych", sugeruje również, że 5% do 10% THC może być skuteczne w leczeniu bólu i objawów. Ponieważ Teksańczycy popierają używanie marihuany przez osoby dorosłe, ustawodawcy mogą udobruchać masy poprzez rozszerzenie programu MMJ.

Obecne kary prawne za posiadanie marihuany w Teksasie

Jeśli masz zamiar zostać aresztowany za posiadanie marihuany, Teksas jest ostatnim miejscem, w którym chciałbyś się znaleźć. Konsekwencje za posiadanie nawet najmniejszych ilości marihuany są legendarne w stanie Lonestar. W 1973 roku, każda ilość marihuany była przestępstwem, za które groziły dwa lata więzienia.

Czego możesz się spodziewać, jeśli zostaniesz przyłapany za posiadanie trawki w Teksasie? Całkiem sporo kłopotów. Posiadanie do dwóch uncji jest wykroczeniem klasy B. Za ten zarzut grozi do 180 dni (sześciu miesięcy) więzienia i 2000 dolarów grzywny.

Ale wykroczenia klasy B mają również inne ograniczenia. Na przykład, jeśli zostaniesz skazany, nie będziesz mógł uzyskać licencji na broń palną przez pięć lat. Nie jest to szczególnie duży problem teraz, gdy Teksas uchwalił prawo do otwartego noszenia broni. Zarzuty klasy B skutkują również automatycznym zawieszeniem prawa jazdy. I nie można go anulować, jak w przypadku wykroczenia klasy C, w Teksasie. Jest to kolejny powód, dla którego Teksańczycy popierają używanie przez dorosłych.

Jurysdykcje takie jak Dallas i Austin uchwaliły własne przepisy dotyczące reformy konopi. Oba miasta zabraniają policji wykorzystywania środków do pobierania opłat od obywateli za małe ilości marihuany. Jednakże, możesz zostać przeszukany, a marihuana może zostać skonfiskowana w Dallas lub Austin. Organy ścigania najprawdopodobniej napiszą ci cywilne wezwanie (grzywnę) bez oskarżenia o przestępstwo. Tylko jeśli posiadanie marihuany nie jest związane z przestępstwem z użyciem przemocy lub broni.

Nowy sondaż pokazuje, że teksańczycy z pokolenia millenialsów i GenX chcą legalizacji marihuany

W dniu 11 listopada 2021 r. przeprowadzono badanie przez Uniwersytet w Houston i Texas Southern University. Kyle Jaeger dla Marijuana Moment był pierwszym, który poinformował o wynikach ankiety. Istnieje koncepcja, że ruch na rzecz legalizacji (lub zakazu) marihuany w Teksasie został podzielony wzdłuż linii partyjnych. Demokraci popierają legalizację, a konserwatywni Republikanie są jej zdecydowanie przeciwni. I ten podział może bardzo dobrze istnieć dla Teksańczyków w wieku 55+. Nie wydaje się to być przypadek dla młodszych pokoleń.

W sondażu, 67% Teksańczyków poparło legalizację marihuany do użytku dorosłego (rekreacyjnego). Tylko 20% respondentów zdecydowanie sprzeciwia się legalizacji. Kolejne 13% odpowiedziało, że są "nieco przeciwni". Wracając do polityki związanej z trawką, 51% Republikanów opowiedziało się za legalizacją rekreacyjnego użytkowania. 79% Demokratów również było za. Kolejne 70% Niezależnych zadeklarowało, że zagłosowałoby za legalizacją dla dorosłych.

Poparcie społeczne dla legalizacji jest ważnym czynnikiem. W 2020 roku zostało zgłoszonych do rozpatrzenia dziewięć artykułów legislacyjnych. Izba Reprezentantów uchwaliła wiele z tych inicjatyw w Teksasie. Jednak środki te przepadły w Senacie.

Podczas głosowania wyborczego w 2020 r., Teksańczycy zgodzili się, że chcą zobaczyć limit 5% THC dla medycznej marihuany. Wyborcy przemówili, ale Senat odmówił zgody. Kiedy ustawa trafiła na biurko gubernatora Abbotta, propozycja 5% THC została obniżona do 1%. Pomimo badań klinicznych, które donoszą, że 1% THC jest nieskuteczny w leczeniu objawów.

Co jest prawdziwą przeszkodą w reformie marihuany, skoro Teksańczycy popierają używanie jej przez osoby dorosłe?

Texans for Responsible Marijuana Policy jest jedną z wiodących grup grup adwokackich w stanie Lonestar. Są grupą, która wspierała ustawodawstwo mające na celu rozszerzenie programu medycznej marihuany w 2021 roku. Ta sama, która upadła z powodu oporu w Senacie.

Przeszkoda, jak na razie, wydaje się być usadowiona w Senacie. W 2021 roku, Teksas rozpoczął rok z deficytem w wysokości 4,6 miliarda dolarów. Można by pomyśleć, że to wywarłoby pewną presję na ustawodawców. Wdrożenie bardziej dostępnego programu medycznej marihuany (z detalicznymi punktami sprzedaży) mogłoby przynieść państwu zyski podatkowe.

Kyle Jaeger z Marijuana Moment przeprowadził obliczenia ponad rok temu. Jaeger oszacował, że jeśli Teksas użyłby tego samego modelu dochodów, co Kolorado, Teksas mógłby zobaczyć ponad 500 milionów dolarów rocznie. Z podatków zebranych z zakupu medycznej marihuany.

Jednak jedną z rzeczy, w której Teksas jest naprawdę dobry, jest zarządzanie budżetem. Dzięki cięciu kosztów i zwiększeniu zachęt do rozwoju biznesu, rok 2022 rozpocznie się z nadwyżką. Texas Comptroller oszacował 7,85 miliarda dolarów nadwyżki budżetowej na lata 2022-2023. Jest to imponujący zwrot w budżecie w ciągu jednego roku. I tak, podczas gdy inne stany skłaniają się ku legalizacji marihuany z bonusem w postaci większych wpływów podatkowych? Dla Teksasu nie jest to czynnik motywujący.

I nawet jeśli większość Teksańczyków popiera legalizację marihuany dla dorosłych, to brak problemów z przepływem gotówki sprawia, że rząd stanowy nie jest już tak gorący.

Co możesz zrobić, aby pomóc, jeśli mieszkasz w Teksasie

Jeśli jesteś mieszkańcem Teksasu i chciałbyś udzielić swojego wsparcia, możesz to zrobić na wiele sposobów. Istnieją trzy główne cele, które pomogą poprawić życie pacjentów i zmniejszyć liczbę aresztowań za używanie marihuany.

  1. Poproś ustawodawców o zniesienie prohibicji marihuany w Teksasie i legalizacji marihuany dla dorosłych. Wspieraj przedstawicieli Izby, którzy są orędownikami rekreacyjnego lub dorosłego użycia.
  2. Złóż petycję do swoich lokalnych i stanowych przedstawicieli i senatorów, aby zmniejszyć kary za używanie marihuany w stanie. Teksas ma jedne z najsurowszych kar za używanie marihuany na własny użytek (w małych ilościach). Nadszedł czas, aby przestać więzić Teksańczyków za używanie marihuany.
  3. Napisz do Kongresu i rządu federalnego, aby petycję o federalną legalizację i dekryminalizacji marihuany.

Teksańczycy popierają używanie marihuany przez osoby dorosłe. I nawet jeśli nie zgadzasz się z legalizacją marihuany rekreacyjnej, rozszerzenie programu medycznej marihuany pomogłoby tysiącom pacjentów. Rozważ zaangażowanie się w lokalną grupę wsparcia lub pisanie listów do władz stanowych i federalnych.

Zdjęcia: Canva | Deposit Photos