Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Olej z konopi kontra rak

olej z konopoi w terapii nowotworowejOlej konopny może pomagać w leczeniu nowotworów oraz innych schorzeń. Niestety, nie jest w stanie wiele zdziałać, jeśli o leczenie proszą osoby już mocno wyniszczone konwencjonalnymi terapiami. Organizm wyniszczony przez radioterapię chemioterapię słabiej na niego reaguje.

Najczęściej oczekujemy, że olej z konopi będzie zmniejszał ból oraz poprawi apetyt oraz samopoczucie, co przekłada się na znaczne poprawienie rokowań, wydłużenie życia oraz po prostu zdecydowanie wyższy komfort pacjenta. Kanabinoidy w oleju są w stanie wspierać regenerację trzustki, a cukrzyca, która pojawia się w przebiegu nowotworu, niejednokrotnie zanika po 6 tygodniach przyjmowania oleju do takiego poziomu, że nie trzeba przyjmować insuliny w zastrzykach.

Działanie

Zazwyczaj pacjenci reagują na olej sennością i skłonnością do odpoczynku, co jest bardzo ważne w chorobie nowotworowej. Po godzinie są w stanie się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Silna senność znika po około miesiącu od rozpoczęcia terapii małymi dawkami. Jeśli stosowana jest chemioterapia, dawka powinna być większa, do 3-4 kropli na dzień, gdyż pozwala to skutecznie łagodzić występujący w jej przebiegu ból odczuwany przez niszczone zdrowe komórki. Tak niewielkie dawki nie grożą odczuwaniem odurzenia.

Dawkowanie

Pełna kuracja olejem trwa 3 miesiące, w czasie których wykorzystuje się 60 mililitrów oleju. W przypadku stosowania agresywnej chemioterapii kuracje się powtarza. Osoby terminalnie chore powinny przyjmować 2-3 krople wielkości ziarna ryżu, ale jeśli ktoś nie miał prędzej kontaktu z marihuaną, powinien zacząć od dawki znacznie mniejszej, nawet tylko ¼ kropli. Dawka docelowa to 1ml na dzień dla osób nowotworem i 3ml na dzień dla chorych z glejakiem mózgu.

olej z nasion konopi a rakWytwarzanie tolerancji

Substancja aktywna oleju, THC, jest czynnikiem psychoaktywnym i konieczne jest zbudowanie odpowiedniej tolerancji na nią. Wykonuje się to poprzez podwajanie okresowe dawki aż do osiągnięcia poziomu docelowego. Osoby przyjmujące chemioterapię powinny robić to co 3-4 dnia, a osoby nieprzyjmujące leków co 4-5 dni. W ten sposób po około miesiącu można już korzystać z pełnej dawki oleju bez odczuwania skutków ubocznych działania leku, które nie są niebezpieczne, ale niektóre osoby odczuwają je jako nieprzyjemne.