Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Marihuana wolna od tajemnic

Trudno nie mówić o marihuanie jako o używce kontrowersyjnej, choć trudno również nie zgodzić się z tym, że bardzo często jest ona oskarżana o zło, z którym nie ma nic wspólnego. Wiele mitów na jej temat nie ma żadnego potwierdzenia w stanie faktycznym, nie brakuje przy tym i takich, które są przekłamaniami i jako takie powinny być jak najszybciej prostowane. Ich obalanie warto jednak zacząć od podstaw, nie każdy wie bowiem, czym tak naprawdę jest marihuana. Słowo to najczęściej jest wykorzystywane wówczas, gdy mówi się o żeńskich kwiatach konopi.

medyczna marihuanaMarihuanę można wykorzystywać na wiele sposobów, nie ulega jednak wątpliwości, że najpopularniejszym niezmiennie pozostaje jej palenie. Trudno zresztą dziwić się, że sięga po nią tak wiele osób, skoro palacze mówią o zwiększonej wrażliwości zmysłów, pogłębieniu uczuć, poczuciu relaksu i lekkiej dezorientacji jako o doznaniach dominujących po jej zastosowaniu. Warto podkreślić, że najważniejszym składnikiem marihuany jest THC i to właśnie on odpowiada za najbardziej charakterystyczne skutki jej palenia.

O ile odpowiedź na pytanie o to, czym jest marihuana nie jest trudna, o tyle sytuacja zaczyna się komplikować wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, jakie osoby sięgają po nią najczęściej. Okazuje się, że trudno o portret lub charakterystykę typowego palacza, po marihuanę sięga bowiem wiele osób i to pomimo tego, że różni je wiek oraz pozycja społeczna. Może się okazać, że entuzjaści „trawki” znajdują się także wśród naszych znajomych, choć ci ostatni nie zawsze się do tego przyznają. Kwestią kontrowersyjną jest bez wątpienia ta, która wiąże się z uzależnieniem od marihuany. Tu warto podkreślić, że nie ma mowy o uzależnieniu fizycznym, nie trzeba się więc obawiać zjawiska głodu narkotycznego. Nie oznacza to jednak, że nie można się do niej przyzwyczaić tak, jak przyzwyczajamy się do innych używek, które stosujemy regularnie.

liść marihuanySamo palenie marihuany nie wpływa też na nasze dążenie do sięgania po twarde narkotyki oraz popełniania przestępstw zwłaszcza, że ona sama prowadzi do tłumienia agresji, a nie do jej eskalacji. Warto jednak pamiętać o tym, że pewne znaczenie mają cechy indywidualne palaczy, nie brakuje bowiem wśród nich takich, których kusza namowy dealerów narkotykowych przekonujących, że twarde narkotyki są gwarantami jeszcze silniejszych doznań. Warto zresztą pamiętać, że marihuana ma zastosowania praktyczne, chętnie wykorzystuje ją bowiem medycyna. Coraz częściej mówi się o tym, że może pomagać między innymi epileptykom oraz osobom chorym na raka. Bardzo często jest to jeden z nielicznych środków przynoszących pacjentom ulgę.