Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Uniwersytet Maryland oferuje pierwszy w swoim rodzaju program studiów magisterskich z zakresu konopi indyjskich

Uniwersytet Maryland oferuje studia magisterskie w zakresie marihuany, które są uważane za pierwsze w kraju. W dwuletnim programie, studenci będą studiować podstawy medycznej marihuany, w tym zastosowania kliniczne i niepożądane skutki marihuany. Kursy będą również obejmować kwestie zdrowia publicznego oraz politykę państwową i federalną oraz ustawodawstwo. Studenci, którzy ukończą program, otrzymają tytuł Master of Science (MS) w dziedzinie nauk o medycznej marihuanie i terapii z Uniwersyteckiej Szkoły Farmacji.

"Program łączy instrukcje online z doświadczeniami twarzą w twarz, aby zapewnić studentom wiedzę, której potrzebują, aby wspierać pacjentów i przemysł medycznej marihuany, dodać do istniejących badań i opracować dobrze poinformowaną politykę medyczną marihuany" - napisał uniwersytet na swojej stronie internetowej.

Leah Sera, farmaceuta i dyrektor programu, powiedział NPR, że kierunek studiów został zaprojektowany, aby pomóc zaspokoić potrzeby pracowników służby zdrowia i ich pacjentów.

"Przeprowadzono szereg badań, głównie z udziałem pracowników służby zdrowia, wskazujących, że istnieje luka edukacyjna związana z medyczną marihuaną - że pracownicy służby zdrowia chcą więcej edukacji, ponieważ pacjenci przychodzą do nich z pytaniami o marihuanę i zastosowania terapeutyczne" - powiedziała.

Przygotowanie studentów do rozwijającej się branży

Uniwersytet pierwotnie planował początkową klasę 50 studentów, ale kiedy zgłosiło się ponad 500 kandydatów, możliwości programu zostały potrojone. Jeden z pierwszych 150 studentów, Summer Krieghauser, pracuje nad swoim drugim stopniem magistra i ma nadzieję na nową karierę w przemyśle konopi.

"Nie chciałam rzucać mojej naprawdę świetnej pracy i pracować w dyspensarium zarabiając od 12 do 14 dolarów za godzinę", powiedziała. "Naprawdę chciałam mieć naukowe podstawy do nauki właściwości marihuany - wszystkich kannabinoidów i tego, jak oddziałują na organizm. Chciałam nauczyć się o dawkowaniu. Chciałam dowiedzieć się o wszystkich dolegliwościach i o tym, jak konopie są wykorzystywane w ramach planu leczenia, a nigdzie tego nie znalazłam" - dodaje Krieghauser.

Staci Gruber jest profesorem nadzwyczajnym psychiatrii w Harvard Medical School i prowadzi projekt badawczy dotyczący medycznej marihuany w McLean Hospital w Bostonie. Powiedziała, że potrzeba więcej badań na temat marihuany i odrzuciła krytykę programów studiów skoncentrowanych na medycznej marihuanie.

"Wiem, że niektórzy mówią, 'Och, to tylko moneymaker dla instytucji', ale to dlatego, że ludzie o to proszą," powiedziała Gruber. "Ludzie są zainteresowani, aby dowiedzieć się więcej i wiedzieć więcej, więc [program Maryland] podkreśla potrzebę posiadania większej ilości danych".

Kiedy uniwersytet ogłosił utworzenie nowego programu studiów magisterskich w czerwcu, Sera powiedział w komunikacie prasowym, że jego absolwenci będą dobrze przygotowani do możliwości w szybko rozwijającej się dziedzinie.

"Studenci, którzy ukończą nasz program, będą mieli niezrównaną przewagę konkurencyjną, jeśli chodzi o kontynuowanie lub rozwijanie kariery w branży medycznej marihuany" - powiedział Sera. "Osoby te będą dobrze przygotowane do wspierania pacjentów i branży medycznej marihuany dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas zajęć. Będą również w stanie dodać do istniejących badań klinicznych i naukowych na temat medycznej marihuany i będą w stanie przyczynić się do dobrze poinformowanej polityki związanej z medyczną marihuaną."

Zajęcia dla bieżącego semestru programu studiów rozpoczęły się 28 sierpnia. University of Maryland przyjmuje obecnie wnioski na semestr jesienny 2020, które są należne 15 kwietnia. Program jest otwarty dla wnioskodawców z tytułem licencjata, którzy pracują lub chcą pracować w branży medycznej marihuany. Studenci muszą być w stanie podróżować do kampusu uniwersyteckiego poza Waszyngtonem, D.C. raz w semestrze na wymagane sympozja.